Zavřít reklamu

Remember Me – Preview

Nilin, hlavní hrdinka Remember Me se nás chystá vzít na akční jízdu futuristickým Pařížem. Budeme si ji ale za pár let doopravdy pamatovat?

18. 4. 2013    

Slibná nová IP v moři stále opakujících se sérii

V poslední době jsme často svědky pokračování populárních sérií, které z původně originálních nápadů a úžasných příběhů udělali postupem času 10x zrecyklovanou břečku. Proč také riskovat s novými nápady, když můžou developeři dojit stále jednu a tu samou krávu. Však hra se lépe provádá, když má za jménem nějaké to číslo.

Proto je krása vidět, když novému a neověřenému francouzskému developeru jako DONTNOD Entertainment dá šanci gigant jako Capcom. Remember me je totiž uplně první hra tohoto nesmírně nadaného týmu. Ten proto nešetří šílenými nápady, riskuje a dává do projektu celé své srdce.

Jsem nesmírně zvědav jak spolupráce DONTNOD s Capcomem dopadne a doufám, že od nich ještě lecos uvidíme.

Cyber punk dobrodružství se zlodějkou vzpomínek

Remember Me je Sci-fi akční hra z pohledu 3. osoby. Dalo by se říct, že se jedná o kombinaci futuristického stylu Deus Ex a parkouru Mirror’s Edge s prvky filmu Inception. Můžete se těšit na volnost velkoměsta, souboje v bojových uměních a speciální remixy vzpomínek.

V Remember Me se ocitneme v roce 2084, ve městě Neo-Paris, vybudovaném v 60. letech 21. století na základech starého Paříže. Ekonomika planety je z velké části pod kontrolou farmaceutické korporace Memorize. Ta vyvinula revoluční technologii, jménem Sensation Engine. Tato technologie implantována do týla hlavy umožňuje přehrávat, sdílet a dokonce i upravovat vzpomínky (takový futuristický Facebook). Jak si jistě dokážete představit technologie nemá vychytané všechny mouchy a pokud si zahráváte se svými vzpomínkami až příliš, může to dopadnout velmi špatně. Memorize se samozřejmě těchto lidí radši zbaví, než aby jim pomohlo.

Hlavní hrdinka Nilin je bývalým zaměstnancem Memorize. Později se, ale přidá k odboji, takzvaným Errorists, kteří chtějí zastavit Memorize za každou cenu. Je ale chycena a její vzpomínky vymazány. Nilin proto nezbývá nic jiného než se pokusit najít ztracené vzpomínky a zastavit Memorize.

Paříž v průběhu let

Jak už bylo předem řečeno, Remember Me se odehrává v budoucnosti. To dalo designérům volnou ruku v designu prostředí. Jedná se o velmi krásnou hru, ale to co je nejimpozantnější je samotná Neo-Paris. Kombinace futuristického designu budoucna s moderním evropským nádechem dnešního Paříže vypadá jak krásně, tak realisticky. Dokonce ve vás budí pocit, že by takto Paříž skutečně mohla vypadat za 70 let. V Neo-Paris uvidíme mnoho dnešních památek jako je Eifelova věž nebo Vítězný oblouk, vedle nichž přibude mnoho modernějších monumentů.

Volba hudby je také velmi unikátní a navíc perfektně zapadá do prostředí kde se prolínají futuristické a klasické stavby. Jedná se zejména o kombinaci Dubstepu, Elektra a orchestrální hudby. Hudba a grafika navíc reagují podle toho co zrovna hráč dělá. Jednu dobu může hrát hudba plynule a v tom se najednou v prostředí začnou objevovat zrnění a glitche, zatímco se hudba začně měnit z líbezné symfonie na potrhaný remix.

Experimentuj!

V této hře využíváte svých akrobatických schopností a znalostí bojových umění k boji s nepřáteli. Tento styl boje velmi připomíná hry jako Batman: Arkham City nebo Sleeping Dogs, kde používáte různé kombinace několika tlačítek k přemožení svého protivníka. Remember Me však z těchto her pouze nepřebírá, ale také se pokouší inovovat.

V menu hry naleznete Combo Laboratoř. Ta vám umožní vytvořit až 4 originální komba. Ty se skládají ze 4 různých typů útoků, takzvaných Pressenů. První typ Pressenu, Regen Pressen vám umožní získat zpátky ztracené životy. Druhý, Power Pressen ubírá protivníkovi více životů než ostatní Presseny a pokud je protivník dostatečně oslaben, může být tímto útokem nadobro vyřízen. Třetí, Cooldown Pressen ubírají nejméně životů, ale naopak snižuje dobu, za kterou se nabijí speciální Presseny takzvané S-Presseny o nichž se zmíním později v tomto článku. Čtvrtý a poslední, Chain Pressen se umisťuje za ostatními Presseny a tak dvojnásobí jejich efektivnost. Umístěte více Chain pressenů za sebou a efektivnost útoků se několikanásobně zvýší.

Jak už jsem předem zmínil, kromě klasických Pressenů existují i speciální S-Presseny. Těch je dohromady 5 a jejich použití se velmi liší. Umožní vám např. ovládnout znepřátelenou robotickou jednotku a poštvat ji proti svým nepřátelům nebo omráčit všechny nepřátelé v okolí, pomocí speciální tlakové vlny. Takto můžete použít až 3 S-Presseny najednou. Abyste je poté mohli znovu použít, musíte je nabít bojem s nepřáteli. Navíc každý z nich má časový limit po použití, kdy je nemožné jej aktivovat. Právě proto jsou zde dříve zmíněné Cooldown Presseny, krátící čekací dobu.

Zamíchejte s životy ostatních

Jedna z věcí co odlišuje Remember Me od ostatních her jsou remixy vzpomínek fungující jako interaktivní cutscény. Jako Nilin převezmete kontrolu nad Sensation Engine vybraných osob a tak se dostanete do jejich vzpomínek. Prvně uvidíte vzpomínku, tak jak se doopravdy stala a poté dostanete možnost měnit malé detaily. Jako pozorovatel můžete být svědky třeba takové hádky, kdy malé drobnosti jako odjištění pojistky na zbrani nebo nešťastně pohozená láhev za zemi můžou změnit celou situaci. Každá vzpomínka má několik různých konců, které se od sebe výsledně velmi liší. Vašim úkolem je pozměnit vzpomínku, tak abyste jí mohli využít proti jejímu majiteli. Všechny tyto remixy mají být silně spjaty s příběhovou linií.

Hra Remember Me vyjde 7. června tohoto roku pro PC, PS3 a Xbox 360.