Zavřít reklamu

Remedy stále přemýšlí o Alan Wake 2

Alan Wake 2 není ve vývoji, to však neznamená že jednou nakonec nevznikne.

3. 2. 2016    

Alan Wake

Ačkoliv nejsou známé žádné nové informace o tom, zda a kdy vznikne hra Alan Wake 2, tak se hlavní scénárista rozhodl trochu rozvířit vody. Aktuálně studio Remedy na hře Alan Wake 2 aktivně nepracuje. Nicméně nápady a koncepty hry se již rodily. Sam Lake přiznává že udělali i nějaké prototypy a dema, ale hra se jim příliš nezamlouvala.

Vyjádření Sama Lakea: „Snažili jsme se vytvořit hru Alan Wake 2 hned po prvním dílu. K tomu pochopitelně potřebujete správného partnera, správné financování a správný koncept. Alan Wake je v jistých ohledech pro Remedy opravdu cenný. Je to naše vlastní značka. My vlastníme Alana Wakea. Takže je v tom možná i trochu opatrnosti, abychom se ujistili, že všechny součásti jsou správné pro úspěch pokračování.“

Ostatně nakonec došlo k dohodě s Microsoftem a v současné době vzniká hra Quantum Break. I tak je ale Alan Wake 2 stále ve hře. Tipujeme, že se k této značce Remedy vrátí ihned po dokončení Quantum Break. Kromě špatných nápadů se jim totiž podařilo najít i zdařilé koncepty pro hru.