Zavřít reklamu

Remedy odhaluje hru Control ve stylu Matrixu

Studio Remedy představilo svůj nový projekt. Tím je akční hra Control.

12. 6. 2018     Zdroj

Delší dobu je známo, že studio Remedy, které je zodpovědné za tituly jako Alan Wake, původní dva díly Max Payne či Quantum Break, aktuálně tvoří novou hru. Ta se dnes konečně odhalila, a to poněkud překvapivě na konferenci Sony. Jedná se o hru Control.

Tajemný projekt P7, jak mu autoři přezdívali je nakonec hra Control. Hlavní postavou má být ženský charakter Jesse Faden, která je novou šéfkou oddělení Bureau od Control. Oddělení má za úkol bojovat se supersilnými bytostmi. Hra nás zavede na zajímavé lokace a bude se zaměřovat převážně na boj z pohledu třetí osoby. Dá se říct, že hra v mnohém připomíná právě poslední hru od Remedy, což bylo Quantum Break.

Jesse Faden jako nový Neo

Quantum Break však doplatilo na fakt, že nebylo tak zajímavé, jak se tvářilo a mnoho hráčů od něj dalo ruce pryč. Doufejme, že Control si v tomto ohledu povede lépe a nabídne zajímavější příběh včetně dobrých charakterů. Hra se tváří poněkud podobně, dá se říct, že jde o takového duchovního nástupce předešlé hry. Jesse je schopna také manipulovat s časem, hýbat objekty silou vůle a využívat mnoha dalších schopností. Pokud si pustíte přiložené video, tak musíte uznat, že z hlediska efektů je hra na velmi vysoké úrovni.

Jak už víme z dřívějška, tak Remedy již nespolupracuje exkluzivně s Microsoftem, což znamená, že si mohou dovolit svou hru vydat také na dalších platformách. Control tak vyjde pro PC, PS4 a Xbox One. Zatím nemá jasně specifikované datum, ale hra vyjde během roku 2019. My jen doufáme, že se také jednou dočkáme pokračování hry Alan Wake.