Zavřít reklamu

Remasterované verze z oblíbené série The Elder Scrolls nejsou v plánu

Bethesda neplánuje, že by se pustila do tvorby remasterů her jako jsou Morrowind či Oblivion.

20. 7. 2018     Zdroj

Dnes už jsme informovali o tom, že série Fallout se nebude vyvíjet v externích studiích, ale přímo u Bethesdy, neboť si chtějí být autoři jistí kvalitou. Nicméně společně s touto informací se objevuje další. Komunita často žádá, aby byl vytvořen remaster předchozích dílů ze série The Elder Scrolls. Díky oznámení šestého dílu se opět vyrojily spekulace o možných předělávkách. Jak to tedy bude?

Fanoušci by předělávky původních dílů ocenili

Na to odpověděl Todd Howard v rozhovoru pro The Guardian. On sám je rád, že například Microsoft umožňuje hráčům si skrze zpětnou kompatibilitu zahrát Morrowind a Oblivion. Tedy třetí a čtvrtý díl této ságy. Jenže jak sám dodává, tak je dobře, že hry lze hrát pouze v podobě, kterou kdysi tvůrci vytvořili. Není totiž příliš optimistický v případě remasterů. Tím vlastně potvrzuje, že studio nemá zájem a rozhodně ani v plánu se do nějakých předělávek pouštět.

Je to trošku diskutabilní, neboť například The Elder Scrolls V: Skyrim se dočkal mnoha předělávek v mnoha verzích, a to na mnoha zařízeních. Howard se k tomu ale staví tak, že s remasterem Skyrimu nebylo příliš práce a od původní verze se tolik neliší. Co se týče Morrowindu po kterém komunita nejvíce volá, tak na něm už by práce bylo opravdu hodně. Ostatně i Oblivion by dnes dal tvůrcům zabrat.

Komunita je touto myšlenkou poblázněná už dlouho. Proto i například v enginu Skyrimu vznikají pokusy o vytvoření předchozích dílů. Fanoušci aktuálně pracují na Skyblivionu a Skywindu, což by mohla být solidní náhrada za ony remastery. Otázkou je, zda se jim to podaří dotáhnout do zdárného konce. Projekt vypadá velmi solidně.