Zavřít reklamu

Red Dead Redemption 2 – tipy na to, jak přežít na Divokém západě

Jak se nejlépe připravit na těžký život na Divokém západě v Red Dead Redemption 2?

29. 10. 2018     Zdroj

Red

Red Dead Redemption 2 je nyní bezpochyby tím největším lákadlem, jaké můžeme na konzolích najít. Asi ani nemusíme hádat, že většina z vás již aktivně paří na své konzoli tuto westernovou odyseu. Jelikož je hra ohromná, tak mnoho věcí zřejmě ještě ani nemáte vyzkoušeno a možná trochu tápete, jak je to s některými prvky ve hře. Pokusíme se tedy odpovědět na to nejpalčivější, co byste měli během hraní Red Dead Redemption 2 vědět.

Cheaty

Ačkoliv se to může zdát úsměvné, tak Red Dead Redemption 2 skutečně nabízí cheaty ve hře. Konkrétně pokud najedete do rozhraní nastavení hry a stisknete trojúhelník v případě PlayStation verze či Y v případě Xboxové, tak se dostanete do rozhraní cheatů. V této nabídce je pak třeba znát správné znění cheatu, abyste si jej odemkli. Některé si odemknete skrze příběhové mise, jiné zase musíte najít různě po světě.

Pokud však cheaty aktivujete, tak se vám automaticky vypne možnost získání trofejí!

Cizinci a nahodilé události

Určitě se nevyhýbejte střetům s cizinci a náhodnými událostmi. Těch je po mapě spousta a mnohdy vám z toho může kápnout slušná odměna. Mnohdy ale také narazíte na bandity, kteří naopak budou bažit po vaší krvi.

Vaše zločiny

Každé jednání ve hře má své následky a jedním z nich je i odměna na vaši hlavu. Mějte tedy na paměti, že pokaždé když někoho bezdůvodně zabijete či okradete, tak vás bude zákon stíhat. Pakliže se provalí vaše identita, tak na vaši hlavu bude vypsána odměna. V takovém případě se v určitých oblastech můžete setkat s potížemi a je třeba za sebe složit kauci na nejbližší poštovní stanici.

Vaše identita a Bandana

K tomu se přímo váže používání Bandany neboli šátku. Ten vás kryje před tím, aby mohla být rozeznána vaše identita. Nezapomeňte ji však po akci zase sundat. Běžná NPC se s vámi odmítnou v takovém případě bavit a v osídlené oblasti to může vyvolávat rozruch.

Odpočinek

Pro Arthura Morgana je během hry také nutný odpočinek. Mnohdy bude značně unavený či raněný a je třeba aby se vylízal ze svých ran. Ideální je tedy v divočině rozdělat tábor, anebo se prospat v hlavním táboře. Během misí je pak možné jíst a doplňovat zdraví tímto způsobem. K dispozici jsou však i uzdravující medicíny.

Rychlé cestování

A nyní k tomu, co hráče trápí asi nejvíce. Red Dead Redemption 2 je stejně jako jiné open-world hry opravdu ohromná záležitost. Nicméně spousta hráčů si stěžuje na to, že ve hře není rychlé cestování. Jenže ono je. Jen je nutné se k němu dopracovat. Dá se využít cestování vlakem či dokonce dostavníkem. Efektnější způsob je však v případě, že si Arthur odemkne v kempu vylepšení, která vyjdou na 550 dolarů. Poté může cestovat do již navštívených míst.