Zavřít reklamu

Red Dead Redemption 2 přinese Battle Royale režim a příběh z první osoby

Server Trusted Reviews přinesl spoustu zatím neoficiálních informací o Read Dead Redemption 2, které odhalují povahu nového titulu od Rockstaru.

6. 2. 2018    

Ač se to neděje často, zpoza zdí Rockstaru unikly informace. Přináší je server Trusted Reviews, který tvrdí, že měl tyto zprávy již nějakou dobu k dispozici, ale čekal na další potvrzení. Pokud jsou pravdivé, GTA V dostane důstojného nástupce, minimálně ve své velikosti a obsahu. Jen aby to bylo dobré RDR, snad si dal R* záležet.

Zatím poslední titul od amerického vydavatele, Grand Theft Auto V, byl a stále po více než čtyřech letech je obrovsky úspěšný. I nyní se objevuje na předních příčkách prodeje na Steamu a online odnož hry stále láká nové hráče. Titul už však přeci jen zestárl a poněkud vyčpěl, a Rockstar si zjevně chystá další zlatý důl. Pojďme zjistit jak a čím.

Začněme singleplayerovou kampaní. V prvním Red Dead Redemption byla hlavní a jedinou častí hry, kde si dějová linka s Johnem Marstonem v hlavní roli získala srdce mnoha konzolových hráčů. V pátém GTA vývojáři sledovali stejný trend a trojice hlavních více či méně psychopatických hlavních postav slavila ve spojení se skvělým příběhem, parodujícím pověstný americký sen a moderní společnost, úspěch.

Dvojka RDR přinese příběh Arthura Morgana, člena Van der Lindeova gangu, který si budete moci, stejně jako multiplayer, kompletně vychutnat z také pohledu první osoby. Ten bude oproti GTA V značně vylepšený, a přinese dedikované animace, aby působil přirozeně. Abyste se na širém Divokém západě nenudili, jsou pro vás přichystány všemožné vedlejší aktivity, ať už je to rýžování zlata, rybaření či shánění stád dobytka. Vrátí se také schopnost Dead Eye, přibude možnost sledovat odměny (bounties) na větší dálku či detekovat divokou zvěř v okolí. Objeví se také obdoba úkolů Strangers and Freaks z GTA. Zpět je také systém úrovně hledaného, která se zvyšuje či snižuje podle vašeho chování ve světě. Singleplayer ale není to, co stále drží miliony hráčů u hry. Je to online, a R* si to moc dobře uvědomuje.

Opět po vzoru pátého GTA se objeví mnoho online režimů a aktivit. Revive and Survive je mód, kde je vaším cílem zabíjet nepřátele, a naopak stíhat oživovat své spoluhráče, než vyprší čas. Money Grab zase spočívá v tom získat co nejvíce kořisti, a s co nejmenšími ztrátami se vrátit zpět na základnu. A to nejlepší nakonec, Battle Royale režim! I ten se ve hře objeví, a se svým zasazením by mohl být v rámci žánru i poměrně originální. Pokud se rozhodnete v onlinu prozkoumávat, hra vás bude odměňovat za různé menší akce, jako například headshot na velkou dálku či ujetí určité vzdálenosti.

Co se týká sociální stránky multiplayeru, RDR 2 opět čerpá z GTA Online, a místo apartmánů zde budou stany různých druhů. Prý je také ve vývoji doprovodná aplikace pro mobilní zařízení, která se bude podílet na sociálním aspektu hry a nabídne také minihru pokeru.

K přepravě budete moci využívat kromě dostavníků, dvoukoláku a důlních vozíků (k dispozici budou také obrněné varianty) taktéž vlaky (možná i ve formě rychlého cestování?), v nichž prý najdeme unikátní postavy a dialogy.

Je toho oproti prvnímu dílu mnoho nového, vzhledem k pátému GTA však o přílišnou inovaci nejde. Doufejme, že si druhý díl RDR zachová svou identitu alespoň v singleplayeru, když MP bude pravděpodobně jen GTA Online Divokého západu. Pokud jsou tyto informace pravdivé, samozřejmě.