Zavřít reklamu

Rayman: Legends – Preview

Přežraný drak, šílený pirát a proti nim pětice šílených hrdinů. Šílené poskakování po krásných úrovních a exkluzivita pro Wii U – Rayman: Legends.

31. 8. 2012    

Pořádná akce, výbuchy, střelba a propracované úrovně. Jo počkat tohle vlastně není Call of Duty, ale Rayman. První a poslední body stále platí, ale trochu v jiném podání. Budeme opět zachraňovat nádherný svět. Vrhnout se do víru skotačícího boje se budeme moci až s pěti kamarády.

Graficky je Rayman: Legends nádherným kouskem umělecké tvorby a jednotlivé úrovně nám vždy přinesou něco nového. Samozřejmě nejen příběhově, ale i právě vzhledově. Tempo hry nám sice nebude dovolovat kochat se jako v jiných hrách, ale i tak si tento skvost jistě užijeme. Různorodé barvy a to od hudebního světa až k podvodní části.

Bojovat budeme jak s řadovými potvůrkami, tak i s ohromnými bossy. Právě šéfové budou na rozdíl od celého dění hry ve 3D, což přinese určitou jedinečnost pro souboje. Řadoví vojáci, žoldáci nebo jak je nazvat jsou piráti, kteří obsazují jednotlivé části snového světa. Tyto potvůrky samozřejmě doplňují i další, ale snad nejlepší jsou tlustí draci. Jsou jako vystřižení z animovaného filmu How to train Your Dragon. Proběhnete se přes různorodá prostředí, které se kolikrát mění velice nezvyklým způsobem. Jedním z nich je třeba prak, takže se odpálíte do další části hry. To vše doplňují minihry, které se svými kamarády budete plnit.

Celou dobu hry se budeme pohybovat ve 2D prostředí a to v HD grafice. Právě tato vlastnost je vyzdvihována jako jedna z hlavních výhod hry. Podle traileru a několika screenshotů vypadá, že autoři neklamou a opravdu máme důvod se těšit na nádhernou kreslenou stránku hry v HD a nádherných dvou rozměrech. Po všech 3D hrách je to rozhodně skvělá změna.. Můžeme jen doufat, že se dočkáme i nějakého staršího dílu v krásné grafice právě ve stylu Rayman: Legends.

Ovšem kdo bude ona parta hrdinů, která bude vtipně, brutálně a originálně zachraňovat podstatu žití. Hlavní postavou je tedy Rayman, který se nijak nezměnil a je to stále ta bláznivá postavička bez nohou nebo rukou. Respektive ve vzduchu se vznášející dlaně a chodidla. Jeho věrným parťákem je samozřejmě Globox, který je stále to ono s velkým tělem, tlamou a dlouhým jazykem. Podle dostupného traileru bude sloužit i v jedné části hry jako jízdní kůň, takže o vtipné momenty nouze nebude. Třetí hrdinové jsou dva kouzelní Teensies, kteří ihned zaujmou svými ohromnými nosy. Jsou sice menší než dva hlavní hrdinové, ale rozhodně nezapadnou. Poslední je jakási žábo moucha, která bude poletovat nad veškerým děním a bude pomáhat svým kamarádům.

Na pozadí se odehrává i příběh, který není podle mého názoru u tohoto stylu her příliš důležitý, ale rozhodně je dobře, že se nejedná jen o tupou „skákačku“. Hra nám představuje příběh s klasickou zápletkou. Krásný svět, plný barev, napadnou hnusní a nechutní piráti, s doprovodem krásně vypasených draků. Rayman a jeho pět přátel tedy bude usilovat o to, nakopnout ty slizouše zpět odkud přišli a užít si při tom dobrou zábavu.

Samozřejmě nás čeká kupa kvalitního humoru a skákání prakticky do všech směrů. Po úrovních jsou ukryty skryté části, které nám předhodí nějakou mini hru. Dále je nutno za pomocí moucho žáby umožnit další postup vašich přátel. Bude nutné tedy přeseknout lano nebo obrátit bodce kvůli průchodu dál.

Příběh máme a vizuální stránku taky, ale stále nám chybí i něco čeho si málokdo všimne, ale je důležitou a nedílnou součástí hry. Jedná se o hudbu a zvuky. Jednotliví hrdinové a nepřátelé budou hekat, jekat nebo řvát tak, jak na to jsme zvyklí, ale ta nádhera, která se odehrává na pozadí v podání originální a trefné hudby je právě to na co je potřeba se soustředit. Samozřejmě stejně jako graficky, tak i hudebně bude mít každá úroveň svou jedinečnost. Proč o tom, ale prázdně plácat, sami se podívejte na trailer.

Hra vychází exkluzivně na novince Wii U. Budeme tedy využívat výhod tohoto ovladače a přinese nám to nový požitek z hraní. Zatím není známo, koho budeme ovládat přes novou část konzole. Můžeme jen doufat, že vývojáři si pohrají s funkčností a vyladí vše tak, abychom dostali ten nejkvalitnější zážitek. Díky jedinečnosti této hry se můžeme tedy na nová dobrodružství s Raymanam těšit při vydání Wii U tedy na podzim tohoto roku. Patrně v listopadu.