Zavřít reklamu

Pure Farming 2018 – Recenze

Pure Farming 2018 se chystá zaútočit na obhájce prvenství. Ustojí to Farming Simulator?

22. 3. 2018    

Recenzovaná verze: PlayStation 4

Ačkoliv do farmářské sezóny nám ještě pár týdnů chybí, tak tvůrci ze studia Iceflames, se rozhodli, nás obdarovat zemědělským titulem s názvem Pure Farming 2018. Rozhodně se v něm najdete inspiraci populární sérií Farming Simulator, která tomuto sektoru už léta dominuje. Jaké to však je, když se po delší době objevuje také zdatný konkurent?

Návrat k zemědělství

Popravdě s Pure Farming 2018 se vracím do virtuálního světa traktorů a podobných strojů po několika letech. Vlastně od doby, kdy u nás vyšel Traktor Zetor Simulátor v plné české lokalizaci a s legendární podkresovou skladbou od Visacího zámku. Ačkoliv s těmito hrami nemám tolik zkušeností, tak do Pure Farming naskočíte velmi rychle.

Pure Farming možná zaskočí zasvěcené a ty kteří mají rádi výzvy s ostatními hráči. Nenabízí totiž žádnou formu multiplayerových radovánek. Módy jsou tak ve hře tři. Konkrétně je to kampaň, určité výzvy a také volná jízda. O volné jízdě není třeba se příliš zmiňovat, co se týče kampaně, tak autoři se snažili přinést jednoduchý příběh. Ten spočívá v tom, že jste dědicem zadlužené farmy v americké Montaně. Vaším úkolem tedy bude, dostat farmu z dluhů a také si vydělat i něco navíc.

Orat brambory, sklízet chmel nebo prodávat komodity

Kampaň funguje spíše jako prostředek, jak hráče s hrou seznámit. Díky tomu si vše osaháte a vyzkoušíte. Kromě Montany lze navštívit i další země, primárně však budete získávat nové stroje. Čekají tak na vás Itálie, Kolumbie a Japonsko. Díky odlišnosti dostupných zemí se můžete setkat i s netradičními sklízecími stroji a nástroji.

Poté je tu režim výzev. Ten vám umožňuje si vyzkoušet orbu, sklizeň a další metody, a to například v časovém limitu či s předem daným počtem strojů a financí. Je třeba také kalkulovat s tím, že něco budou stát například opravy strojů. Na závěr je tu pak volná jízda. Ta paradoxně bude bavit asi nejvíce hráčů.

Nejlépe si jet podle svého

Zde si budujete vlastní farmu, nakupujete další stroje a také můžete pěstovat plodiny či třeba prodávat hnůj. Je to fajn zábava a nikdo vám zde neurčuje, jak se zde rozvíjet dále ani tu nejsou vyžadovány žádné cíle, kterých je třeba dosáhnout. Hráče určitě potěší i fakt, že většina strojů se ovládá podobně jako je tomu ve Farming Simulatoru.

Nechybí dva režimy zobrazení, kdy se dá sledovat vše z pohledu pozorovatele a vidíte tak před sebou samotný stroj anebo je zde možnost zobrazení, kdy vše sledujete z pohledu samotného řidiče v kabině. Co ale tato hra hlavně nabízí, tak to je závan našich končin, a to v podobě značky Zetor, která tu je zastoupena. Rozhodně to potěší.

Česká stopa

České hráče také potěší fakt, že hra je kompletně v češtině, díky titulkům, čímž není problém k ní posadit i ty nejmenší, aby si mohli zkrátka zakroutit virtuálním volantem. Ozvučení je také velmi slušné, ale asi bychom očekávali poněkud vyšší standard. Chvilkami řev motoru poněkud nenapodobuje reál, hlavně při lepším ozvučení. Co se týče hudby, tak během samotného hraní absentuje, což je škoda.

Poněkud zklamáním je grafické zpracování. To má co dohánět. Kvalita textur je slušná pouze v případě samotných strojů. Ty mají slušné efekty a drobné detaily, které potěší. O to větší zklamání je, že prostředí už se takové péče nedočkalo. Trochu zarážející je pak i fyzika, která mnohdy hapruje a vypráší až bizarní situace.

Pure Farming není dokonalou hrou a rozhodně se zatím nemůže vyrovnat těm nejlepším dílům Farming Simulatoru. Jde však o velmi ambiciózní titul, který by do budoucna mohl nabídnout opravdu hodně. Pro letošní rok je důstojným konkurentem již zaběhlé série. Perfektní je také fakt, že nabízí spoustu strojů a mezi nimi i ty naše. Za nás tedy palec nahoru a uvidíme, jak se mu bude dařit v budoucnu.

Pure Farming 2018 nabízí kompletní českou lokalizaci ve formě titulků

Klady

- rozmanitost strojů
- ideální na odpočinek
- česká lokalizace

Zápory

- chybná fyzika
- slabší grafika u okolí

Hodnocení: 68%