Zavřít reklamu

PUBG žaluje Fortnite z plagiátorství

Autoři celosvětového hitu PUBG se rozhodli zažalovat studio Epic Games pro plagiátorství.

29. 5. 2018    

Nenechalo to na sebe dlouho čekat. Tvůrci hry PUBG se rozhodli, že už mají plné zuby toho, jak Epic Games s Fortnite, vykradli jejich koncept a rozhodli se je zažalovat. Pravdou je, že koncept obou her je totožný a Epic vyhrává momentálně díky tomu, že máš větší zkušenosti s tvorbou her a je schopen s komunitou lépe pracovat.

PlayerUnknown’s Battlegrounds se zázračně stalo nejhranější hrou na Steamu za rok 2017. Díky tomu se upadající Fortnite snažil Epic zachránit tím, že koncept takzvaného Battle Royale prostě okopíroval. A světe div se, ono to fungovalo. Fortnite samo o sobě si vedlo velmi špatně, ale jakmile do hry doputoval tento mód, tak ji hraje přes 30 milionů hráčů na celém světě.

Dvě největší Battle Royale hry, se sejdou u soudu

A zatímco Epic slaví a vydělává na Fornite v rámci mikrotransakcí 100 milionů dolarů měsíčně, tak PUBG začíná upadat. Hráči odcházejí, neboť hra nenaplňuje z hlediska technického stavu očekávání. Navíc Fortnite je nyní zdarma, a to snad pro všechna herní zařízení, kromě Nintenda Switch. Uvidíme tedy, jak spor nakonec dopadne.

Paradoxem je fakt, že obě společnosti spolu spolupracují, neboť i PUBG běží na Unreal Enginu 4 od společnosti Epic Games. Epic tím pádem, má část ze zisku PUBG. PUBG Corp. Dodává, že s Epicem chce spolupracovat i nadále, ale v tomto případě na žalobě trvá a jedná se prý o zcela ojedinělý sport. Inu, uvidíme, co bude dále. Rozhodnout má Centrální soud v Soulu.

Zdroj: pcgamer.com