Zavřít reklamu

Propojte váš Mac se špičkovými monitory Samsung přes Thunderbolt 3

Komerční sdělení

2. 2. 2021    

Koupili jste si špičkový Mac a nyní k němu sháníte monitor, který udrží krok se všemi jeho funkcemi? Už nehledejte. Seznamte se se dvěma prémiovými monitory Samsung, které podporují rozhraní Thunderbolt 3, díky kterému vám bude stačit jediný kabel pro propojení vašeho Macu s monitorem a to včetně napájení.

Nová doba, nové technologie do domácnosti

Už jste někdy přemýšleli, kolik hodin denně strávíte sledováním obrazovky počítače? Nechte nás hádat – nebude to zrovna málo. Pandemické časy převelely velkou část populace na Home Office a zdá se, že jde o změnu trvalého rázu. Z práce jste často zvyklí na dva monitory, ale doma se krčíte pouze nad obrazovkou laptopu. Pojďte udělat něco pro vaše záda a zároveň zvyšte efektivitu svoji práce díky monitorům s velkou úhlopříčkou a jemným rozlišením, které můžete používat jako monitory dva.

Klíčové výhody Thunderbolt 3 (TB3) 

Nejdřív je třeba vysvětlit si rozdíl mezi USB-C a TB3. Tyto pojmy totiž často lidem splývají. Zásadní odlišnost tkví v tom, že TB3 označuje vlastnosti daného kabelu, zatímco USB-C samotný tvar konektoru. Mezi hlavní výhody TB3 patří opravdu svižný přenos dat až 40 Gbit/s, kvalitního obrazu ve 4K a v neposlední řadě rychlé nabíjení zařízení.

Výhody širokoúhlých monitorů

Širokoúhlé monitory s poměrem stran 21 : 9 vám poskytnou ideální pracovní plochu a to i pro práci s více okny najednou. Zapomeňte na nepraktická a nepohodlná řešení se dvěma monitory. Vychutnejte si ničím nerušený a zcela plynulý multitasking na jedné obrazovce, kterou si můžete rozdělit na několik oken díky široké nabídce softwarových nástrojů. Navíc širokoúhlé monitory Samsung přinášejí zakřivení vycházející z přirozeného zorného pole lidského oka a poskytuje tak pohlcující a pohodlnou podívanou. Studie provedené Harvardovou univerzitou a Národní univerzitou v Soulu navíc potvrdily, že zakřivení snižuje námahu lidského oka, které má stejnou vzdálenost od krajů i středu obrazovky a nemusí tak neustále přeostřovat.

Vyzkoušejte špičkové monitory Samsung

Pokud máte Mac a hledáte k němu opravdu kvalitní monitory, máme dobrou zprávu. Do nevelké nabídky produktů s portem Thunderbolt 3 přibyly dva kousky od společnosti Samsung. Pojďme se na ně podívat z blízka. První vám poskytne to nejjemnější 4K UHD rozlišení na velkorysém 32“ displeji a druhý vás pohltí svou 34“ prohnutou obrazovkou.

32″ Business monitor Samsung TU87F

Revoluční UHD monitor (3 840 × 2 160 pixelů) s Thunderbolt 3 přináší 4× více pixelů než Full HD a vy tak budete mít k dispozici ještě větší pracovní prostor s jemným vykreslením. Prohlížejte si dokumenty s méně scrollováním, používejte více aplikací či oken najednou a rozpoznejte i ty nejmenší detaily ve svých vizuálech, fotografiích a videích. Kromě famózního rozlišení vás uchvátí i miliarda odstínů a technologie HDR. Za zmínku stojí také dokonalá polohovatelnost a výborná konektivita včetně jednoho Ethernet (LAN) portu. Zkrátka ideální kousek pro precizní práci z domova.

34″ Designový monitor Samsung CJ791

Tento vizuální skvost s rozlišením UWQHD (3 440 × 1 440 pixelů) umožňuje rozdělit si ultra širokou obrazovku na 2 a více virtuálních ploch. Prostor pro vaši práci je tak opravdu velkorysý. Dokonalost monitoru podtrhuje zakřivení obrazovky a vynikající barevnost technologie QLED, která pokrývá až 125% barevného prostředí sRGB a můžete ji znát z prémiových Samsung TV. Vysoká frekvence 100Hz navíc potěší hráče, stejně tak jako nízká odezva 4ms.

Jednoduše efektivní řešení

Když si to shrneme, monitory s Thunderbolt 3 jsou vhodné pro ty, kteří nemají rádi kompromisy. Tento port přináší dokonalé technické parametry přenosu dat stejně jako pohodlné propojení a estetické řešení na vašem pracovním stole. Pokud jsou přesně tohle vaše požadavky, určitě víte, v jakých vodách začnete lovit. 

Zajímá vás téma zvýšení produktivity při práci se dvěma monitory? Přečtěte si
tento článek na Alza.cz, kde také najdete největší portfolio monitorů i veškeré příslušenství na jejich propojení.