Zavřít reklamu

Profi hráč hry Dota 2 si pořádně zavařil. Na turnaji použil nepovolený hardware

Profesionální hráč podváděl přímo na turnaji. Díky divákům byl odhalen a celý tým byl diskvalifikován.

27. 6. 2018     Zdroj

Rychlého vyhazovu se dočkal jeden z týmů na letošním The International 2018. Konkrétně se jednalo o hru Dota 2. Jeden z hráčů týmu totiž porušil jasně stanovená pravidla a následně byl celý tým diskvalifikován pro podvod. Jeho spoluhráči určitě musejí mít radost.

Podvádět se nevyplácí

Konkrétně šlo o tým Thunder Predator, který se na turnaj probojoval vůbec poprvé. Tým pochází z Peru a mohl být rád, že se na turnaj vůbec dostal. Nicméně hráč AtuuN se rozhodl, že si hraní poněkud ulehčí a využil tak nenápadné výhody. Jelikož hrál s myší od společnosti Razer, tak si ji před prvním zápasem naprogramoval skrze aplikaci Razer Synapse 3. Jak totiž víme, tak dnešní myši mají vlastní paměť a stačí ji tedy naprogramovat a dále využívat i bez dodatečné aplikace.

Změny tedy zůstaly uložené v myši a není tedy možné ihned přijít na to, že je něco v nepořádku. Na vše se přišlo, když si AtuuN vybral jako svou postavu goblina jménem Meepo. Ten se dokáže klonovat a teleportovat po mapě. Jenže hráč si neuvědomil, že na ně kouká velké množství lidí a dalo se všimnout toho, že se jeho klony pohybují neuvěřitelně rychle.

Standardně je totiž třeba každou jednotku nejprve označit a poté poslat skrze schopnost. AtuuN to však řešil rychlou zkratkou na myši. Zbytečné pak byly protesty celého týmu, neboť v logu hry pak bylo zaznamenáno, že se klony dokázaly teleportovat všichni najednou, což za standardních podmínek nelze. Pohádkové výhry se tak rozplynuly, neboť celkový budget na výhry činí v turnaji Dota 2 15 milionů dolarů.