Zavřít reklamu

Procesory AMD Ryzen a Intel Coffee Lake měly v červenci na trhu stejný podíl

Jak vypadal podíl na trhu s procesory v červenci 2018 se můžete podívat zde.

3. 8. 2018     Zdroj

Poslední zprávy z německého Mindfactory tvrdí, že prodej procesorů AMD Ryzen a Intel Coffee Lake měly v červenci stejný podíl. Podíl AMD byl dokonce o několik málo procent větší, což by mohlo znamenat konec několikaměsíční dominance Intelu. Intel začíná pomaličku opravdu pokulhávat, alespoň tedy co se desktopových procesorů týče. Dle mého názoru (a vsadím se, že i názoru ostatních lidí) má AMD u desktopových procesorů prostě a jednoduše navrch.

Intel se svou osmou generací Coffee Lake procesorů dlouhé měsíce držel prvenství v podílu prodaných procesorů na trhu. AMD ale tento rok vydalo druhou generaci Ryzen procesorů a těm se povedlo v prodejích dohnat 8. generaci procesorů od Intelu. A ještě aby ne, když druhá generace procesorů Ryzen od AMD zaznamenává v prodejích opravdové úspěchy.

O této informaci informoval německý portál Mindfactory a dokonce nám k tomu přidal i pěkně přehledné grafy, na které se můžete podívat v galerii níže. Je zbytečné vám tady procento po procentu popisovat, jaký podíl má na trhu konkrétní procesor, a proto bude nejjednodušší, když se na grafy podíváte sami.

Uvidíme, jak se bude podíl na trhu vyvíjet po tom, co Intel představí devátou generaci svých procesorů společně s AMD, které do světa vypustí nové Threadripper procesory. Bude to za chvíli pro Intel znamenat konec dominance? Nechme se překvapit, zatím tomu ale plno aspektů nasvědčuje.