Zavřít reklamu

Proč jsou ženské postavy v sérii Battlefield podle DICE důležité?

Ženy v Battlefieldu? Podle DICE důležitá věc.

27. 8. 2018     Zdroj

Když nám před pár měsíci ukázalo DICE první tralier na chystaný Battlefield V, vyvolalo ním rozporuplné reakce. Zasazení hry do druhé světové války sice mnoho fanoušků této herní série potěšilo, šílené tempo traileru v kombinaci s ženskou hrdinkou, která disponuje železnou rukou a tím pádem hru vzdaluje od reality však naopak zklamalo. Ženské hrdinky jsou ale podle DICE rozhodně ve hře potřeba a je velká škoda, že na ně nekladli větší důraz již v předešlém Battlefieldu 1. 

Na téma ženských hrdinek ve hře zabrouzdal v nedávném rozhovoru pro portál GamesRadar+ sám výkonný producent DICE. Ten mimo jiné zmínil právě to, že je škoda, že na ženy nekladlo DICE důraz již v předešlém Battlefieldu, ačkoliv neprozradil, proč tomu vlastně tak bylo. Ženské charaktery jsou pak podle něj velmi důležité především kvůli tomu, že se skrze ně mohou hráči skvěle vyjádřit. “Vyjadřujete se prostřednictvím hry. Řešíte problémy přesně tak, jak chcete, a herní postavy by vám právě ve vyjádření mohly skvěle pomoci, jelikož dokonale odpovídají vaší myšlence,” vysvětluje producent. Jedním dechem však dodal, že si je studio kritiky z řad hráčů vědomé a samozřejmě z ní radost nemají. 

Uvidíme, jak se tedy podaří Battlefieldu V po vstupu na naše konzole a počítače, který je plánován na 19. řijna 2018, podaří. Podle dostupných informací se ale čísla předobjednávek zatím pohybují spíše v nižších hranicích, což pro DICE dobrá zpráva určitě není. Na druhou stranu ale zatím ani nebyla spuštěna otevřená beta a mnoho hráčů si hru koupí i bez předobjednávky. Na předčasné závěry je tak rozhodně ještě čas.