Zavřít reklamu

Proč je studio Rockstar nadšené z toho, že nyní vydává Red Dead Redemption 2 a ne GTA 6?

Očekávaná kovbojka vychází už zítra.

25. 10. 2018     Zdroj

Od vypuštění jedné z nejočekávanějších her letoška, kterou není nic menšího než Red Dead Redemption 2, nás dělí pouhý jeden den. Vývojáři ze studia Rockstar se na zítřek samozřejmě velmi těší a doufají, že hra sklidí obrovský úspěch, který jí mnozí včetně nás předpovídají. Ve hře se totiž povedlo skutečně vše včetně ideálního načasování vydání, na které se však musíme podívat s trochu širšího kontextu. Právě ten se rozhodl vysvětlit spoluzakladatel studia Dan Houser v jednom z rozhovorů pro IGN. 

Dan se nechal slyšet, že je super nyní vydat právě Red Dead Redemption 2 a ne například dlouho očekávané Grand Theft Auto 6. Důvod? Vcelku jednoduchý. Nynější situace společnosti v USA je totiž poměrně zajímavá a kvůli prezidentu Trumpovi se navíc může takřka z minuty na minutu měnit. Právě to by ale mohl být pro GTA 6 velký problém. Vývojáři by v něm totiž samozřejmě velmi rádi zachytili klasický americký život se všemi klady i zápory, aby se do něj hráč mohl perfektně vžít. Kvůli současné situaci by se ale mohlo stát, že postoj, který by vývojáři ve hře razili a kterým by její příběh vyprávěli, by se mohl prakticky mrknutím oka změnit. Politická scéna je totiž samozřejmě velmi vrtkavá a o zvraty v ní není nouze. Bohužel se ale mnohé z nich podepíší i do běžného života, který je jimi ovlivněn. Toho se ale Red Dead Redemption 2 obávat skutečně nemusí. 

Jelikož se děj této kovbojky odehrává kolem roku 1900, jakékoliv nynější politikaření může být vývojářům svým způsobem ukradené, jelikož pohled na jejich hru neovlivní. Společnost totiž nebude mít při hraní zkrátka možnost jakéhosi porovnání, které by právě při vydání GTA 6 mohli přijít. Namísto toho bude řešit problémy, se kterými se v reálném životě nelze setkat, minimálně tedy ne v 1:1. 

Snad si tedy tuto kovbojku náležitě užijeme a jejím hraním vyplníme čas do příchodu nového GTA. Těžko však říci, kdy je očekávat. Pokud totiž budou vývojáři skutečně chtít do hry promítnout reálnou náladu společnosti, na její ustálení budou možná čekat roky.