Pro titul Gears 5 byla potvrzena nová postava. Kdo se přidá do známé party?

Nový díl série Gears of War, nyní jako Gears 5, představuje novou postavu.

27. 6. 2018     Zdroj

Na E3 jsme se dle očekávání dočkali prvních záběrů ze hry Gears of War 5. Nedávno pak tvůrci prozradili, že se nový díl bude jmenovat jen Gears 5 a zřejmě tak bude série nazývána i dále. Zůstává však faktem, že v podstatě všichni o sérii mluvili jako o „Gearsech“, takže to až tolik nevadí.

Gears 5 představí další postavy

Pátý díl bude vyprávět příběh tam, kde skončila čtyřka. To znamená, že Kait Diaz se snaží zjistit více o svých předcích. Ti, kteří hráli předchozí trilogii už tuší, jakým směrem se bude příběh ubírat a o jaké předky šlo. Nicméně velkou změnou je to, že Kait nyní bude hlavní postavou. To je trošku překvapení, zejména poté co jsme už ve čtvrtém díle hráli za novou postavu, kterou byl JD Fénix, syn legendárního Marcuse Fénixe.

Do týmu Kait Diaz se dle všeho přidá zcela nový voják. Bude jím Fahz Chutani. Dost zásadní je, že Epic společně s oznámením této postavy, vydal také obrázek, na němž je zachycena. Fahz má v ruce novou podobu Lanceru. Legendární zbraň je nyní mnohem tenčí a delší, než tomu bylo dříve. Zda bude mít nový vzhled zbraně vliv i na samotnou střelbu je zatím otázka.

Gears 5 zatím nemají stanovené datum vydání, ale stane se tak někdy v příštím roce. Hádali bychom, že půjde o podzimní vydání. Hra bude dostupná na PC s Windows 10 a Xbox One. Do té doby nás bude studio The Coalition jistě zásobovat dalšími informacemi a rovněž i materiály. Zatím se nové Gears 5 jeví opravdu zajímavě a to i díky změně prostředí.