Zavřít reklamu

Připravuje se nová hra podle Vetřelce

Nejedná se ovšem o pokračování Alien: Isolation.

20. 1. 2018    

Vetřelčích her vzniklo od osmdesátých let mnoho. Ta první s jednoduchým názvem Alien vyšla v roce 1982 pro Atari 2600, a od té doby byla filmová série Ridleyho Scotta adaptována mnohokrát. Prvním titulem pro novodobé PC a první PlayStation bylo Alien Trilogy, které spatřilo světlo světa v r. 1996. Následovalo mnoho dalších titulů, několik z nich založených na kombinaci univerz Vetřelce a Predátora.

Nad herními zpracováními Aliena většina hráčů zlomila hůl po zklamání jménem Aliens: Colonial Marines z roku 2013. O rok později se však objevil překvapivě výborný Alien: Isolation, který si svým odlišným přístupem (odklon od klasické FPS ke stealth survivalu z první osoby) a celkovou kvalitou získal srdce hráčů i kritiků. Po tomto úspěchu se samozřejmě čekalo, jak se se sérií naloží dále. A konečně tu máme odpověď.

Na novém Alienovi nepracují autoři Isolationu a ani jej nevydá Sega, která vlastnila licenci až do nedávné doby. Na hře pracují v americkém Cold Iron Studios, studiu složeném z vývojářů se zkušenostmi například z Doomu nebo BioShock Infinite. Toto relativně nové studio vlastní FoxNext, nedávno vzniklá herní divize filmového giganta 20th Century Fox. Vypadá to tedy, že je hra v dobrých rukou, avšak nevíme o ní nic kromě faktu, že se jedná o střílečku se silnými online prvky.

Mě osobně lehce děsí zmiňované online prvky, ale nebudeme zatím lámat hůl a dění kolem hry budeme sledovat.