Zavřít reklamu

Představení Playstation 5 her se pravděpodobně dočkáme již za týden

Sony začíná dotahovat Microsoft. Chystá se hned několik akcí.

27. 5. 2020     Zdroj

sony playstation 5

Do vydání Playstation 5 zbývá už jen několik měsíců, a přitom stále o nové herní konzoli od Sony nevíme téměř nic. Velice brzy se to však má změnit. Sony údajně plánuje Playstation 5 akce, na kterých se postupně odhalí hry a poté i samotná konzole. První online stream se má uskutečnit již 3. června, tedy příští týden. Tohle datum potvrzují dva na sobě nezávislé zdroje – server Venture Beat a agentura Bloomberg.

Podle serveru Venture Beat však tohle datum není pevně dané a může se ještě změnit. Každopádně i v případě odkladu bychom neměli čekat dlouho a během června se dočkáme prvního většího odhalení PlaysTation 5 her. Podobných akcí se má plánovat hned několik. Zároveň se neočekává odhalení konzole a všech podstatných informací hned na první online akci.

Sony akce budou pravděpodobně velmi podobné eventům Inside Xbox, které už nějakou dobu pořádá Microsoft. Na poslední Inside Xbox akci bylo například představeno několik nových her a viděli jsme i první záběry z her, které běžely na Xbox Series X.

Sony prozatím představilo Playstatin 5 logo, nový gamepad a samotné specifikace konzole. Na další věci si musíme ještě počkat. Nedávno jsme se dočkali představení enginu Unreal 5 a ukázek z dema, které běželo právě na Playstation 5. Na videu níže se tak můžete podívat, jaký grafický upgrade tak zhruba můžeme čekat od konzole nové generace.