Zavřít reklamu

Pravá blondýnka dostane vlastní mobilní hru

Vypadá to, že herní ambice už má takřka každá filmová značka.

11. 3. 2021     Zdroj

Legally blonde - screenshot

Filmové studio MGM přišlo s překvapivou zprávou. Hollywoodský gigant se dohodl s PlaySide Studios na herní adaptaci filmu Pravá blondýnka. Ta bude připomínat dvacetileté výročí prvního filmu v sérii. Volba je to každopádně i tak podivná, jen samotné MGM disponuje značkami James Bond, Hvězdná brána nebo Robocop, prostě kupou jiných frančíz, jež by se do herní podoby určitě převáděly snáze.

Tak jako tak bude zatím nepojemnovaná hra free to play titulem, ve kterém budou hráči řešit hádanky. Ty je budou posouvat originálním příběhem, nabízejícím spoustu voleb. Cílem hry bude kromě obyčejného zabavení také propagace silnějšího postavení žen ve společnosti a feministických hodnot. Uvidíme, jak se se značkou poperou vývojáři z Playside. Pro ty jde o první případ spolupráce s takto známou značkou.

„Od doby, kdy byla společnot založena, jsem vždycky chtěl pracovat na velké hollywoodské značce,“ svěřil se CEO vývojářského studia. O tom, jestli někdy šlo právě o Pravou blondýnku, můžeme jen spekulovat. S největší pravděpodoností jde ale pouze o vykalkulovaný marketingový tah, jež má kromě připomínání dvacetiletého výročí nalákat i na připravovaný třetí díl série. Hra se dočká svého vydání již tento rok, a vyjde jak na Android, tak na iOS.