Zavřít reklamu

Potvrzeno! Red Dead Redemption 2 míří na PC

Konečně!

7. 10. 2019    

Red Dead Online

Čekání je u konce! Herní studio Rockstar po měsících nejistoty konečně na oficiálním twitterovém profilu Roskstar Games oznámilo, že se chystá Red Dead Redemption 2 přinést i na počítače. Stane se tak už 5. listopadu – tedy za necelý měsíc.

O příchodu Red Dead Redemption 2 na počítače se hovořilo již skutečně dlouho. Ostatně, leccos naznačovalo, že se něco takového skutečně chystá. Poslední „kapkou“ pak bylo vytvoření vlastního počítačového obchodu a launcheru, který nikomu nedával smysl – respektive v situaci, ve které Rockstáři byli. Jako nejlogičtější vysvětlení tohoto kroku se tak považovalo právě blížící se oznámení herní pecky Red Dead Redemption 2, což se ve finále stalo.

Rockstaři zvolili u Red Dead stejný scénář jako u GTA V, které bylo též dlouhou dobu dostupné pouze na konzolích, než jej začali nabízet i na PC. Nutno podotknout, že čekání se počítačovým hráčům vyplatilo, jelikož po grafické stránce je hra na skutečně výkonných počítačích na zcela jiné úrovni než na konzolích. To však není zřejmě nic až tak výjimečného, jelikož tato rovnice platí prakticky vždy. I tak se však konzole těší stále obrovské popularitě, jelikož u nich mají hráči minimálně jistotu toho, že si na nich zahrají prakticky jakoukoliv hru, která podporu jejich konzole nabízí.