Zavřít reklamu

Potvrzeno: PlayStation 5 rozjede většinu her pro PlayStation 4

Pecky z PS 4 na PS 5? Proč ne!

12. 2. 2020     Zdroj

playstation 5

Jestli v něčem překonává Xbox One konkurenční PlayStation 4, je to rozhodně zpětná kompatibilita her. Na konzoli od Microsoftu si totiž můžete v současnosti zahrát celou řadu titulů z Xboxu 360 a tím tak jednak zavzpomínat, ale i ušetřit nemalé peníze, jelikož jsou tyto tituly zpravidla levnější než verze pro Xbox One (samozřejmě na úkor grafiky). U konzolí nové generace nicméně nabídne tuto vychytávku i Sony.

Kdy přesně Sony PlayStation 5 představí je v tuto chvíli ve hvězdách. Nicméně díky prohlášení šéfa Ubisoftu Yvesa Guillemota se můžeme těšit na velmi zajímavou zpětnou kompatibilitu her, kdy téměř všechny tituly z PlayStationu 4 rozjede i nodý PlayStation 5. Bohužel nikdo v tuto chvíli netuší, jaké hry se skrývají za slovíčkem “téměř”, avšak dá se předpokládat, že se o žádné obří pecky jednat nebude. Jejich vývojáři by totiž byli sami proti sobě, kdyby jejich hraní na PS5 neumožnili. 

Nezbývá než doufat, že toho PlayStation 5 nabídne daleko víc a stane se z něj pro následující roky první konzolová volba mezi hráči. Zda se tak stane či nikoliv nicméně ukáže až čas a zájem hráčů. Ten se naplno projeví už letos před Vánoci, kdy vstoupí konzole do prodeje.