Zavřít reklamu

Pokémon Go se stává mnohem ničivější

Nový světový fenomén Pokémon Go je pro okolí mnohem nebezpečnější, než si vůbec dovedete představit.

15. 8. 2016    

Před pár měsíci byla vydána mobilní hra Pokémon Go. Dnes se tato hra může pochlubit tím, že instalace na mobilních zařízeních překonaly číslo 100 milionů. Někteří hráči se do hry zažrali na tolik, že je to třeba stálo i holý život.

Od té doby, co je hra na trhu, se v médiích objevuje spousta zpráv o tom, jak lidé při lovení pokémonů skáčou pod auta, padají z útesů, přechází nelegálně hranice nebo zabloudí do zakázaných sektorů. To vše kvůli tomu, aby pochytali virtuální postavičky. Paradoxně ale hráč nedostane žádnou odměnu, a tak mě docela zaráží, proč lidé takto nesmyslně riskují.

pokgo

Největší vrchol nehoráznosti je ovšem to, když za volantem jedoucího auta spatříte řidiče, který je více zaměstnán svým telefonem, než řízením. V takovém případě vám nezbývá nic jiného než doufat, že se na místě kde stojíte nenachází nějaká příšera. Aby toho ale nebylo málo, tak se Pokémoni dostaly i do armády mezi vojáky, kteří lítají po základnách s telefony a loví Pokémony. Naštěstí se na vyšších místech vyskytují ještě lidé bez loveckých choutek a snaží se tuto hru vymýtit z míst, kam prostě opravdu nepatří.

Nejaktuálnější případ závislosti na hře Pokémon Go se odehrál tento víkend v sobotu v Praze. Řidička tramvaje lovila Pokémony a přitom se její tramvaj pohybovala sedmnácti kilometrovou rychlostí. V tu chvíli řidička ohrozila nejen sebe, ale všechny účastníky provozu a samozřejmě v neposlední řadě i cestující.

pokem

Co se hře ale nemůže vytknout je to, že se snaží dostat hráče ven na čerstvý vzduch. Ne každý to ale dokáže pojmout jako přemýšlející tvor a díky tomu se pak setkáváme s podobnými situacemi.

Jak jste na tom vy? Patříte mezi lovce nebo mezi diváky? Napište nám do komentářů!