Zavřít reklamu

Playstation plánuje vlastní verzi herního předplatného jako odpověď na konkurenční Game Pass

Sony bude zřejmě opisovat od svého největšího rivala

20. 11. 2020     Zdroj

Vypadá to, že v kancelářích japonského giganta došlo k drastické změně názorů. Není to tak dávno, co šéf Playstationu Jim Ryan do světa vykřikoval, že by se herní předplatné, podobné konkurenčnímu Game Passu, společnosti prostě nevyplatilo. Narážel hlavně na vydávání tříáčkových her pro předplatitele bez jakéhokoliv dodatečného poplatku. Microsoft však takovou strategii plánuje, na Game Passu se objeví každá z budoucích her jeho dceřinných studií ihned v den vydání. Sony nyní evidentně chce vrátit úder.

Jima Ryana se na možnost podobné herní služby zeptal ruský server TASS. Šéf Playstationu prozradil, že se v budoucnu podělí o konkrétnější informace. V současnosti zřejmě nechce oddělovat pozornost od vydání nové konzole, která řeší složitou situaci vstupu na trh během pandemie nového koronaviru. Ačkoliv nejde o žádné zásadní informace, náhlá otočka o sto osmdesát stupňů je celkem překvapující.

Je jisté, že se Microsftu Game Pass a jeho strategie vydávání vyplácí. Služba nedávno ohlásila patnáct milionů předplatitelů, číslo, které bude nepochybně ještě narůstat. Rozšiřování nabídky Game Passu je pro firmu prioritou, jak můžeme vidět v agresivních akvizích – naposledy redmondský gigant spolknul celé vydavatelství Zenimax za částku sedmi a půl miliard dolarů a přidal do dražší verze služby celou knihovnu her EA Play.

Na druhé straně Sony nyní nabízí pouze Playstation Plus, který hráčům rozdává každý měsíc dvě hry zdarma a herní knihovnu Playstation Plus Collection, jež obsahuje výběr těch nejlepších her z minulé generace hraní, a streamovací službu Playstation Now, která není v mnoha zemích, včetně těch našich, vůbec k dispozici. I tak se ale nabídka Playstationu Game Passu nemůže rovnat, hlavně co se týče ochoty přidávat aktuální a zejména žánrově rozmanité hry. Líbila by se vám playstationovská obdoba Game Passu? A myslíte, že by si Sony dovolilo na platfromu vydat své vlastní tříáčkové kousky hned v den vydání?