Zavřít reklamu

Playstation a trailery. Není Last of Us a spol. příliš násilné?

Tak jako přichází podzim po létě, přichází i kritika na násilí ve hrách. Tentokrát to slízlo PS4 se svými novými trailery.

2. 11. 2017    

Spousta médií musela cestou na výsluní bojovat s některými problémy, které větší zpřístupnění nebo efekt kontroverze prostě spustí. Hry jsou dnes už daleko větší médium a rok od roku roste. Ne však tak velké, jak třeba film nebo hudba. Proč začínám takto?

Sony mělo před pár dny konferenci, během které vyšly na světlo světa nějaké ty informace a třeba i trailery ke hrám. A zde je právě to jádro jezevčíka. Nebo je to jinak?

Část veřejnosti odsoudila drsné trailery na Last of Us: Part 2 nebo Detroit: Become Human, které zobrazují naturalistické prvky násilí. A tak se jal vysvětlování prezident Sony Interactive Entertainment Europe Jim Ryan.

Pro The Telegraph zmínil:

„Ukázali jsme škálu oblíbených her. Last of Us je samozřejmě hra tvořená dospělými pro dospělé. Nechci předjímat, ale hra bude zřejmě ohodnocena jako 18+, což si myslím je fér. Je cílena na hráče, kterým se podobná sorta her líbí. Snažíme se přinést a selektovat hry pro hráče, kterým jsou určeny. A to hlavně s ohledem na věk.“ 

Dále zmínil, že je zajisté těžké během krátkého traileru vykreslit veškeré vlastnosti prezentované hry, nicméně jde o hry pro dospělé, na které je samozřejmě obsah cílen a vývojářům v rámci jejich prezentace věří.