Zavřít reklamu

PlayStation 5 – které exkluzivní tituly bychom chtěli vidět s příchodem nové konzole?

Sepsali jsme pro vás tituly, které bychom rádi viděli se startem konzole PlayStation 5.

15. 9. 2018    

Playstation

Oznámení PlayStation 5 je zahaleno rouškou tajemství. Sony se stejně jako Microsoft na téma nové konzole příliš nevyjadřuje. Dle jejich mínění je zatím brzy a PlayStation 4 zatím slaví velké úspěchy. Je pravdou, že konzole svého nástupce zatím nutně nepotřebuje, ale očekává se, že nejdéle v roce 2020 tu nástupce budeme mít jako na stříbrném podnose. Některé zákulisní informace mluví o tom, že bychom se první náznaky mohli dozvědět už začátkem příštího roku. My se dnes podíváme na to, které exkluzivní tituly bychom rádi na PlayStation 5 viděli, a to ideálně hned na startu.

Horizon Zero Dawn 2

Horizon Zero Dawn byl neuvěřitelný úspěch. Ačkoliv se nedalo předpokládat, jak budou hráči reagovat na zcela novou značku, v níž se lidé po velké katastrofě, musí postavit zabijáckým robotům, tak vše dopadlo na výbornou. Titul uspěl a prodalo se jej přes 7 milionů kopií, což je nádherné číslo.  Zatím není jasné o čem bude druhý díl, ale nedá se pochybovat o tom, že se na něm v Guerilla Games pracuje. Rozhodně bude mít pokračování větší prioritu, než další titul ze série KillZone. Zejména poté, co Shadow Fall neznamenal příliš kladný ohlas od hráčů.

God of War 2

Dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že God of War je značka kterou nemá cenu oživovat. Kratos prý ukázal vše, co mohl a je čas jej nechat jít. Naprostý nesmysl! Dokonale to předvedl letos vydaný titul God of War, který pod vedením Coryho Barloga ukázal, že Kratos bude mít ještě plné ruce práce. Prospěla kompletní změna konceptu a rovněž i přesun k severské mytologii. Kratos se svým synem Atreem se dle slov autorů v severské mytologii ještě nějakou dobu zdrží. Hádáme, že půjde o trilogii a není téměř lepší titul, který by mohl odstartovat novou éru, než druhý God of War.

Marvel’s Spider-Man 2

Spider-Man k nám doskákal v minulém týdnu a už nyní se dá mluvit o tom, že bude jedním z adeptů na nejlépe prodávanou hru roku, ba možná platformy. Už nyní kolují internetem informace o tom, že hra je v prvních dnech nejsilnějším titulem letošního roku z hlediska prodejů. Překonán tak byl God of War a veškeré multiplatformní tituly. Uvidíme, jaké nakonec budou celkové prodeje.

Spider-Man však prošel naším důkladným testem a můžeme říct, že ačkoliv to není zrovna revoluce v žánru, tak jde o vynikající akční hru, která zdatně konkuruje sérii o Batmanovi. Druhého Spider-Mana bereme jako jistotu a zcela nepochybně bude Sony po Insomniac Games, aby se bez prodlení vrhli do tvorby druhého dějství. Univerzum má ohromný potenciál a rozhodně by stálo za to, mít Petera Parkera na samotném startu PlayStation 5.

Uncharted 5

Jisté indicie naznačují, že se Sony rozhodně nehodlá vzdát série Uncharted, což není vůbec divu. Nathan Drake má však svůj příběh uzavřený, a tak je třeba se dívat do budoucna. Nedávno se objevily informace, které tvrdí, že Sony zformovalo nové studio v San Diegu. Tam přetáhlo talentované vývojáře pro vývoj velké akční hry. Popisem u pracovních pozic to připomíná Uncharted a jelikož je značka jednou z klíčových v rámci rodiny PlayStation, tak bychom se ani nedivili, kdyby vedení tlačilo na vydání s PlayStationem 5.

Knack 3

První Knack byl vcelku zjevením, jelikož se plošinovkám ve videoherním průmyslu v posledních letech tolik nedaří. Překvapil svou prezentací, díky grafické stránce, ale příliš kvalitní titul to nebyl. Dvojka však prošla výraznými změnami a stala se důstojným konkurentem zaběhlejším značkám v tomto žánru. Díky tomu, že druhý díl nabídl pro Knacka mnohem více rozličných lokací a rovněž i schopností, tak jsme si jej velmi oblíbili. Zejména proto bychom rádi viděli hru Knack 3 a dá se říct, že s ním i počítáme. Byl by ideálním startovním titulem pro mladší publikum. Neočekáváme totiž, že by například Ratchet s Clankem se dočkali v blízké době dalšího pokračování.

Bloodborne 2

Studio From Software prokazuje, že dokáže pracovat na několika hrách najednou. To dává naději, že by teoreticky mohl být v přípravě druhý díl hry Bloodborne. Ta měla ohromný úspěch, ale ačkoliv hráči stále čekají, že bude oznámena tak k tomu zatím nedošlo. Ideální návrat by byl s vydáním konzole PlayStation 5. Bohužel některé zdroje tvrdí, že Sony údajně druhý díl u studia neobjednalo. A v případě tvorby titulu jiným studiem se obáváme, že by to nebylo to pravé ořechové.

Until Dawn 2

Toto je asi spíše zbožné přání. Pochopitelně na původním příběhu Until Dawn se příliš stavět nedá, jelikož je příliš ovlivnitelný vašimi volbami, ale dokážeme si představit, že by se značka vrátila s novým příběhem a jinými lokacemi. Za nás to byl malý hit, který zůstal malinko nedoceněn. Aktuálně studio pracuje na sérii Dark Pictures Anthology, která funguje na podobných principech. První hrou bude Man of Medan.

InFamous 4

Aktuálně studio Sucker Punch pracuje na titulu Ghost of Tsushima, který je v přípravě ještě pro PlayStation 4. Není však vyloučeno, že by nemohlo pracovat i na dalším titulu. Návrat Sly Coopera je dost nepravděpodobný, už vzhledem k tomu, že na posledním díle pracovalo jiné studio. Pravděpodobnější je tak návrat značky inFamous. Ta naposledy dorazila s titulem First Light. Je dost pravděpodobné, že bychom se mohli dočkat nového hrdiny z tohoto univerza. Sami tvůrci prozradili, že nápadů na nové schopnosti hrdinů měli více než dost.

Detroit: Become Human 2

Po úspěchu letošního Detroit: Become Human bychom byli rádi, kdyby se zadařilo a studio Quantic Dream přivedlo k životu další kousek. David Cage a jeho tým jsou však pověstní tím, že vývoj jedné hry je záležitost několika let, což vzhledem k náročnosti není ani divu. Dalším ale je zde fakt, že studio zatím žádné pokračování svých předešlých her nevytvořilo a vždy se vydalo novou cestou. David Cage však nedávno potvrdil, že si vývoj Detroitu velice zamiloval a zvažuje, zda se touto tématikou ještě nezabývat. Pokud by byly použity stejné technologie, nemuseli bychom na další titul čekat tak dlouho.