Zavřít reklamu

PES 2019 netáhne. Prodeje fyzických kopií hry jsou v porovnání s loňskem výrazně nižší

Hlavní konkurent legendární FIFY zažívá zlé časy.

3. 9. 2018     Zdroj

Pokud jste milovníky fotbálku, máte na svém PC či konzoli jistojistě nainstalovanou FIFU nebo PES. Právě tyto dvě hry jsou totiž mezi fotbalovými nadšenci nejúspěšnější. Nejnovější PES však v prodejích zatím značně tápe. 

Na prodeje PES a potažmo i jiných her ve fyzické verzi se ve Velké Británii zaměřila společnost Chart-Track, díky čemuž si můžeme o jejich prodejnosti udělat parádní obrázek. Konami, které za PES stojí, si jej však rozhodně za rámeček nedá. Z průzkumu totiž vyplývá, že nový PES 2019 si v prodeji fyzických kopií ve Velké Británii meziročně pohoršil o neuvěřitelných 42 %. Je sice pravda, že je hra venku teprve několik dní a průzkum se vztahuje pouze na jednu zem, i tak je ale propad alarmující. Jiný scénář se navíc příliš nedá očekávat ani v zahraničí.

V tuto chvíli je velmi těžké říci, co vlastně za špatnými prodeji stojí. Mohla by to ale být kombinace málo inovací a ztráty licence pro Ligu mistrů a Evropskou ligu, kterou nyní vlastní konkurenční EA a jeho FIFA. Milovníci těchto soutěží, kteří si kvůli nim kupovali právě PES, tak mohli migrovat ke konkurenci. Prodeje jsou ale samozřejmě zatím na začátku a vše se může ještě změnit. K větším závěrům bychom se tak měli odhodlat až po pár měsících od uvedení na trh.