Zavřít reklamu

Oznámena folklórní hra Vaesen

Ze severských bájí a mýtů se rodí nová plošinovka pod názvem Vaesen.

2. 5. 2018    

Hra Vaesen byla oznámena velmi potichu. Kromě pár zmínek na sociálních sítích se takřka nedostala mezi širokou veřejnost. Nicméně je třeba dodat, že za hrou stojí studio Dimfrost, které je zatím hodně malé a snaží se sehnat podporu, jak je to jen možné.

Vaesen ještě čeká spousta vývoje. Ostatně je zatím v rané fázi a s vydáním se počítá na příští rok. Tvůrci ale již nyní umožňují přihlášení do demoverze, která by měla být k dispozici někdy v průběhu letošního léta. Bližší datum bude ještě oznámeno. Dimfrost Studio si v tomto případě bude hru dokonce publikovat zcela samo.

Odkaz na chystanou demoverzi hry

Vaesen by měl být titul, který bude vycházet ze švédských pohádek a pověstí. Díky tomu, se ve hře setkáme s gnómy, kteří budou hlavními postavami. Nebudou však chybět ani další stvoření a nestvůry, které na dlouhé cestě budete potkávat. Tato plošinovka zřejmě nebude nějakou rozsáhlou záležitostí, nicméně na pár hodin by měla hráče dostatečně zaujmout. V přípravě je zatím pouze PC verze.

Gnómové jsou malí človíčci, kteří jsou často prezentováni jako mužíci s velkým vousem a špičatou čepicí. V rámci fantasy žánru bývají občas zaměňováni za trpaslíky, ale i tak se jim připisuje velká zručnost a částečná schopnosti magie. Uvidíme, jak si je přizpůsobí autoři z tohoto nadějného studia a jaký příběh pro nás připraví.

Zdroj: Neogaf.com