Zavřít reklamu

Oznámen Monster Hunter Rise pro Nintendo Switch

Monster Hunter Rise posadí lovce monster na psí hřbet.

18. 9. 2020     Zdroj

Monster Hunter Rise - hráči bojují s velkým monstrem

Úspěšný Monster Hunter World se sice na Nintendo Switch jen tak nedostane, fanoušci lovení obřích monster však nemusí smutnit. Capcom včera oznámil úplně nový díl určený speciálně pro hybridní konzoli. Monster Hunter Rise s sebou přinese všechna známá specifika série společně s množstvím novinek. V prvním traileru dostávají velký prostor i nová monstra.

Nový díl série už odkazuje svým názvem na zaměření se na vertikální průzkum herního světa. V Monster Hunter Rise se bude klást důraz na zdolávání hor a skalních stěn. K tomu hráčům dopomůže nová vychytávka v podobě háku Wirebug. Tím se hlavní hrdina okamžitě přitáhne do určeného směru, a to i bez toho, aniž by tam bylo k čemu se přitáhnout. Wirebug tak najde uplatnění i v boji jako součást množství útočných komb.

Dalším novým prostředkem k průzkumu divokého světa hry je nový psí pomocník. Toho si hráči budou moci osedlat a šetřit tak svou staminu. Do nového dílu se vrací i kočičí pomocníci Palico, kteří nabídnou řadu podpůrných schopností při boji. A pokud by někomu nestačili pomocníci ovládaní počítačem, na lov se můžete klasicky vydat v kooperativním módu až ve čyřech lidech.

Monster Hunter Rise vychází 26. března 2021 exkluzivně na Nintendo Switch.