Zavřít reklamu

Odložení vydání Cyberpunku 2077 proběhlo dost punkově

CD Projekt Red se s odklady moc nepáře.

29. 10. 2020     Zdroj

Cyberpunk

Předevčírem večer zarmoutila nejednoho fanouška her zpráva o dalším odložení dlouho očekávané akční řežby Cyberpunk 2077. Hra, která měla vyjít již v listopadu, se tak přesouvá až na prosinec, jelikož potřebují její vývojáři více času na dokončení. Jak se však zdá, s odkladem nepočítali ani samotní vývojáři – tedy téměř do poslední chvíle. 

Na internet prosákly informace zveřejněné portálem GameInformer, kterému se podařilo od pár vývojářů z CD Projekt Red zjistit, že o odkladu hry, na které roky pracovali, neměli sebemenší ponětí téměř až do zveřejnění tweetu o jejím odkladu na Twitteru. Právě v tu chvíli jim totiž dorazily interní maily, které je informovaly o tom, že se vydání hry kvůli nutnosti zdárného dokončení odkládá. Jedná se tedy o poměrně zvláštní počínání, které se hned tak nevidí. Vyložit si jej lze snad jen jednou cestou – CD Projekt Red se snažil ze svých vývojářů dostat do posledních chvil maximum, jelikož je jasné, že kdyby oznámil odložení dříve, na pracovní morálce by se to zřejmě více či méně podepsalo. Ať už je pravda jakákoliv, pro nás hráče to ve výsledku znamená jen jedno – další týdny čekání navíc. 

Cyberpunk 2077 nově vychází 10. prosince na PC, Playstation 4 a Xbox One. Hra bude podporovat vylepšení při spuštění v režimu zpětné kompatibility při spuštění na nových konzolích. Opravdové next-gen verze by měly vyjít někdy v průběhu příštího roku.