Zavřít reklamu

Objevují se další podrobnosti o next-gen konzolích

Next-gen konzole se opět trochu poodhalují.

11. 12. 2012    

Na internet se dostaly nové informace o nových konzolích od Sony a Microsoftu. Máme tu nějaké bližší specifikace, co by se v konzolích mělo nacházet.

Playstation 4 by měl prý dorazit v průběhu roku 2014, což znamená, že Sony až tolik nespěchá. Podle všeho bude mít PS4 skutečně čip od AMD. V tuto chvíli je PS4 pracovně označována jako Thebes a dá se očekávat přejmenování. Jak už jednou bylo zmíněno, název Playstation 4 asi nebude možný, jelikož v Japonsku by znamenal – Playstation Smrt.

Pokud jde o Xbox720, jak je prozatím konzole označována a nejvíce by jí název pasoval. Název Xbox 8 nám doslova trhá uši. Podle všeho se aktuálně konzole jmenuje Kryptos pro interní účely. Taktéž ji bude pohánět čip od AMD, ale tady je jedna zajímavost, a to kdy se konzole dostane na trh. Podle všeho by to měla stihnout už koncem příštího roku (říjen-listopad). Výroba čipů by měla začít již tento rok, objevily se však spekulace, že Microsoft má s novým čipem problémy a díky tomu nastane posun. Tudíž nás nové konzole čekají nedlouho po sobě, ale jak se dalo předpokládat Sony si počká s čím MS vyleze.