Zavřít reklamu

O čem by mohlo být Uncharted 5?

Shrnuli jsme pro vás domněnky, které by mohly vyústit v Uncharted 5!

27. 5. 2016    

Ačkoliv teprve před dvěma týdny dorazilo poslední dobrodružství Nathana Drakea, tak už nyní můžeme pomalu začít přemýšlet o tom, co bude následovat. Je nadmíru jasné, že Sony se série tak snadno nevzdá. Naughty Dog již v sérii nechtějí pokračovat, ale značka vzbuzuje zájem tak jako tak i nadále.

Uncharted™ 4: A Thief’s End_20160510191528

Rozhodl jsem se sepsat své vlastní názory k tomu, o čem by mohlo být Uncharted 5. Pokud tedy nechcete vědět, jak čtvrtý díl skončil anebo jste hru ještě nehráli, tak máte poslední šanci se vrátit zpět, aniž byste si cokoliv vyspoilerovali. Následující odstavce budou obsahovat informace o konci hry.

nathandrake

Naughty Dog je ze hry!

Co můžu tvrdit téměř na 100% tak je fakt, že Naughty Dog minimálně u pátého dílu figurovat nebude. Studio se rozhodlo pracovat na novějších projektech. Zřejmě je aktuálně v přípravě The Last of Us 2. Uvidíme ho na E3? Řekl bych, že to není vyloučené. Ostatně čtvrté Uncharted obsahuje odkaz na The Last of Us: American Daughters. To však může být jen vyložený easter egg.

Co by však mohlo být v pátém díle? Inu je několik možností. Jednou z nich je a to je asi nejpravděpodobnější varianta, že Nathan Drake již nebude hlavní postavou. Jeho cesta končí v epilogu Uncharted 4. Vypadá to tedy, že nejspíš nás časem čeká nový charakter. A to možná dokonce ženský, kdo ví. S největší pravděpodobností tak bude zcela nový děj.

elena fisher

Co takhle ženskou protagonistku?

Další možností, jak je nastíněno je ženský charakter a konkrétně by se mohlo jednat o Cassie Drake, Nathanovu dceru. Ta až vyroste, mohla by se stát rovněž lovkyní pokladů a její příběh by mohl jemně navazovat na události z předchozích dílů.

Nejméně pravděpodobný je návrat samotného Nathana Drakea. Ostatně již víme, že na konci čtvrtého dílu si užívá víceméně spokojeného života s Elenou Fisher a dcerou Cassie. Už jen z hlediska následné negativní reakce hráčů je velmi pravděpodobné že přímo Nathan už do série nezasáhne.

cassiedrake

Nabízí se také možnosti prequelů a vyplnění nejrůznějších mezer v příběhu. Osobně si ale myslím, že k tomu nedojde. Naughty Dog zřejmě nebudou souhlasit s takovými čachry v příběhu. Zřejmě ještě letos nás čeká ale příběhové DLC do Uncharted 4, tak uvidíme, co nám ještě přinese. Že by rovnou nějaký náznak dalšího vývoje v sérii?

Naší recenzi si můžete přečíst zde