Zavřít reklamu

O čem by mohlo být Gears of War 5?

Dnes se podíváme na to, jaký by mohl být nový díl ze série Gears of War. Gears of War 5 bychom se mohli dočkat možná i letos.

23. 2. 2018    

Gears of War je série bez které by divize Xbox znatelně strádala. Jedna z nejpopulárnějších stříleček by se měla v následujících dvou letech opět vrátit. Pojďme si tedy udělat malou prognózu toho, co nás zřejmě čeká.

Na pátém díle se již usilovně pracuje

Ačkoliv z pátých Gears of War jsme zatím neviděli vůbec nic, tak jejich existence byla již potvrzena studiem Splash Damage, které vypomáhalo u Gears of War 4 s multiplayerovou částí. Ti totiž hledají nové lidi pro vývoj pátých Gearsů. Ostatně studio The Coallition již dříve avizovalo, že čtvrtý díl je začátkem nové trilogie. Celkově by nás tak mělo čekat minimálně šest hlavních dílů této série.

Z hlediska příběhu se očekává, že půjde o pokračování Gears of War 4, které v podstatě skončilo otevřeně. Čtvrtý díl byl v určitých ohledech jiný než předchozí trilogie a zejména představil zcela nové postavy. Těmi byl JD Fénix, syn Marcuse Fénixe, Del Walker a Kait Diaz. Děj se tak posunul o desítky let dopředu. Planeta Sera po poražení Locustů opět čelí invazi podobných monster, a navíc většinu lidské rasy kontroluje ohromný korporát, který využívá svých robotů.

Prostřední část nové trilogie

Pátý díl bude jakýmsi spojením mezi čtvrtým a šestým dílem, který má nakonec děj uzavřít. Jak bylo již dříve naznačeno, tak dojde na pokračování děje ze čtvrtého dílu. Poněkud máme obavy z toho, že autoři se budou snažit příběhem zasáhnout jak nové hráče, tak i fanoušky série, a tak by se mohlo stát, že budeme svědky smrti některé z hlavních postav původní trilogie. Nabízí se tak skon některé z postav jako je Marcus Fénix, Damon Baird či Augustus Cole.

Neočekává se, že by se nějak významně rozrostl JDho tým. Maximálně bychom viděli obměnu týmu, kdy už nebude jeho společníkem otec Marcus, ale jiná postava. S největší pravděpodobností by to mohl být bojovník Oscar Diaz. Jak nám totiž prozradila potitulková scéna čtvrtého dílu, tak Oscar přežil.

Opět půjde o frenetickou akci

Neočekáváme výraznější změny v hratelnosti. Opět půjde o koridorovitou a poměrně násilnou střílečku, která nás provede zajímavými lokacemi planety Sera. Boj bude pokračovat se zákeřnou, zmutovanou rasou Swarm. Zásadním zjištěním v pátém dílu by měl být původ Kait Diaz, která je s největší pravděpodobností vnučkou královny Myrrah. Ta kdysi vedla válku Locustů proti lidem v původní trilogii.

Zcela zřejmě se tak nenaplní tužby některých hráčů, včetně mě samotného, aby došlo k zasazení bojů do Pendulumských válek. Ty jsou v tuto chvíli předmětem několika knih a útržků v původní trilogii. Tvůrce možná při zasazení nové trilogie o 25 let dále, trápil fakt, že by boje proti lidským bojovníkům pro hráče nebyly tak zajímavé. Inu to je na posouzení každého. Doufejme, že i Swarm nabídnou skvělé bitvy. Rozhodně jsme však proti dalšímu boji proti robotům. Tyto pasáže byly vskutku nenápadité až výrazně nudné.

Z hlediska multiplayeru určitě nebude nutné nic výrazného měnit. Módy byly skvělé už ve čtyřce a pocit z akce k nezaplacení. Co by snad jen potřebovalo malinko zlepšit, tak to je matchmaking. Hráči si také stěžovali na fakt, že nebylo tak snadné se spojit se svými spoluhráči v rámci jedné místnosti. Velká část her tak probíhala ve veřejném módu.

Gears of War 5 dorazí nejspíše v roce 2019, avšak jsou tu jisté šance, že by hra mohla vyjít ještě letos na podzim. Ostatně Microsoft nyní potřebuje silné exkluzivity jako sůl. Vydání se očekává pro Xbox One a také PC s Windows 10.