Zavřít reklamu

Nvidia GeForce GTX 2080 Founders Edition by měla disponovat dvěma ventilátory

U nové Nvidie GeForce GTX 2080 Founders Edition se možná dočkám dual-fan designu.

10. 8. 2018     Zdroj

Velice rychle se blížíme k nulté hodině dnu D, kdy Nvidia odstartuje prodeje nových grafických karet GeForce GTX 20xx. Samozřejmě jsou zde stále spekulace ohledně toho, jaký název nové grafické karty ponesou. Nejnovější spekulace nám ale potvrzují, že by nové grafické karty GeForce měly nést označení GTX 2080, 2070 a 2060. Posledními dny se to na internetu různými zprávami od Nvidii jen hemží a dnes tady máme jednu novinku.

Nvidia by měla pro svoji novou vlajkovou loď – GeForce GTX 2080 – použít ve Founders edici dva ventilátory. Informoval o tom věrohodný magazín Videocardz. Pomocí dvou ventilátorů bychom se měli samozřejmě dočkat lepšího průtoku vzduchu, což znamená lepší teploty. S hlukem už to ale možná bude o něco horší, jelikož dva jsou více než jeden.

Pokud se Nvidia doopravdy rozhodne u Founders edice použít dva ventilátory, bude to poprvé, co použije tzv. „otevřený design“ grafické karty. Možná je to právě kvůli tomu, že jeden ventilátor nestačil tuto kartu uchladit a jednoduše začal být málo. Nvidia GTX 2080 tak možná bude potřebovat více energie, než 1080, a proto Nvidia sáhla po agresivnější možnosti chlazení celé karty.

Současné Nvidia Founders Edition:

Možná se dokonce dočkáme toho, že Nvidia bude svými Founders edition grafickými kartami konkurovat ostatním AIB společnostem (ASUS, Gigabyte, EVGA, atd.), jelikož i tyto společnosti používají u grafických karet „otevřený design“ pro lepší chlazení. Nám ale samozřejmě nezbývá nic jiného, než si počkat na samotné vydání karet. Možná nás Nvidie překvapí, a to nejen designem, ale i označeními grafických karet. Každopádně zdroj Videocardz je vcelku seriózní, každopádně pořád se jedná o pouhopouhé spekulace.