Zavřít reklamu

Nový Unreal Tournament je stále v nedohlednu

S akční řežbou Unreal Tournament má zkušenosti snad každý, koho byť jen trochu baví střílečky. Jedná se totiž o herní sérii tak legendární, že na ní bylo odkojeno hned několik generací hráčů, kteří se k ní rádi hrají. I já mám na Unreal skutečně skvělé vzpomínky a některé mapy, na kterých jsme se masakrovali plazmovými […]

6. 12. 2018     Zdroj

S akční řežbou Unreal Tournament má zkušenosti snad každý, koho byť jen trochu baví střílečky. Jedná se totiž o herní sérii tak legendární, že na ní bylo odkojeno hned několik generací hráčů, kteří se k ní rádi hrají. I já mám na Unreal skutečně skvělé vzpomínky a některé mapy, na kterých jsme se masakrovali plazmovými zbraněmi, mám před očima ještě teď. Bohužel to však vypadá, že si tyto vzpomínky hned tak neoživíme. 

Od posledního dílu Unrealu uplynulo už dlouhých 11 let, což je skutečně velmi dlouhá doba. V roce 2014 však milovníkům této série vzplanula naděje, jelikož se studio Epic odhodlalo k ohlášení pracích na novém dílu této hry. Od té doby je však ticho po pěšině a tato lehce šílená akční střílečka je stále zahalena tajemstvími. Ty sice v roce 2016 lehce rozfoukalo prohlášení Epicu, že se na hře stále pracuje, nicméně její dokončení je stále daleko. A stejně daleko nejspíš i pěkně dlouho zůstane.

Ptáte se proč? Odpověď je poměrně jednoduchá a pro mnohé z vás možná i nepříjemná – Fortnite. Právě tato hra totiž nyní vládne světu a generuje Epicu obrovské zisky. Není se tak čemu divit, že hype okolo ní se snaží vývojáři co možná nejvíce rozpumpovat či minimálně udržet, kvůli čemuž však samozřejmě nezbývá čas na intenzivní práci na jiných projektech. To ostatně potvrdilo před pár dny i samotné studio portálu Variety. Respektive, nepotvrdilo to, že za zdržením Unrealu stojí Fortnite, ale že se na Unrealu v tuto chvíli nepracuje. Těžko tak říci, kdy se jeho dokončení dočkáme a zda vůbec.

A jak vzpomínáte na Unreal Tournament vy? Zahráli byste si i nyní jeho novou verzi, nebo jste zamilovaní do verzí starších, které byly skutečně velmi zábavné a daly se u nich prosedět hodiny?