Zavřít reklamu

Nový Batman a hra o Suicide Squad: Co přinese DC Fandome

Na komiksové akci se představí dva nové projekty ze světa Batmana.

21. 8. 2020    

Harley Quinn a Batman se objímají ve vřavu bitvy

Warner Brothers, vlastníkům komiksové značky DC, tento rok překazila pandemie plány na odhalování nových her. Při nepřítomnosti klasického jeviště v podobě herní výstavy E3, si firma vytvořila vlastní akci DC Fandome, kterou budou opanovávat jen samotní Warner Bros. Během akce se má představit množství nových médií s komiksovými hrdinami v hlavních rolích. Nás zajímají hlavně dvě hry s batmanovského světa.

Představení nové hry se Suicide Squad je jistotou. Vývojáři z Rocksteady (trilogie Batman: Arkham) na hru nejdříve nalákali na jejich twitterovém účtu, kde ukázali fotku Supermana s terčíkem na hlavě. Oficiální přehled prezentovaných her na DC Fandome nyní prozradil, že se nejslavnější superhrdina na světě bude muset opravdu bát o svůj život. Hra se totiž jmenuje Sucide Squad Kills the Justice League.

Ve hře bychom se měli vtělit do kůže jednotlivých členů sebevražedné jednotky. Internetem se šíří spousta zvěstí a každá navrhuje jinou sestavu. Můžeme však takřka na sto procent počítat s oblíbenou Harley Quinn, která by mohla hodně těžit ze soubojového systému z Arkham série. Zbytek sestavy je hodně fluidní a uvidíme, jestli se studio neinspirovalo složením týmu z nadcházejícího filmu. Ten ale nemá hrát na moc vážnou notu.

Druhou hrou, jež se má dočkat oficiálního představení, je nový počin od Warner Bros. Montreal (Batman: Arkham Origins). Ti prý pracují na další hře s Batmanem. V průběhu posledních týdnů na hru lákají na svém twitterovém účtu. Ty podle mnoha spekulantů naznačují nadhcázející souboj netopýřího muže se Sovím tribunálem.

Příběh hry by se tedy měl inspirovat komiksovým příběhem Scotta Snydera, ve kterém Batman bojuje proti prastaré zločinecké organizaci, jež má za cíl kontrolovat Gotham City. Přesun z psychiatrické léčebny do otevřeného světa ikonického města by měl zvěstovat i název hry – Batman: Gotham Knights. Měli bychom se dočkat i možnosti hraní za další členy batmanovské skupiny, například Robina, Nightwinga a Batwoman.

Obě hry mají vyjít až v průběhu příštího roku. Podle oficiálního programu akce by mělo jít o jediné hry, co Warneři představí. Stále ještě netrpělivě čekáme na odhalení RPG ze světa Harryho Potter, to by ale mohlo proběhnout na srpnovém Gamescomu. Moudřejší budeme již tuto sobotu, kdy proběhne představení obou her.