Zavřít reklamu

Nový Assassin’s Creed Oddysey by měl být hned v několika ohledech revoluční

Naostřete skryté čepele, nasaďte kapuce, protáhněte své ztuhlé svaly a hurá do boje. Nový Assassin’s Creed Odyssey přichází.

7. 6. 2018     Zdroj

Pokud jste si stejně jako já zamilovali poslední díl Assassin’s Creed, jedním dechem jste projeli celou příběhovou kampaň i obě DLC a s Bayekem tak už nemáte v Egyptě prakticky nic na práci, nejspíš vás následující řádky potěší. Před pár dny jsme vás totiž informovali o tom, že se další díl této fenomenální hry blíží a představí se již na E3. Portál Kotaku pak přišel s dalšími zajímavými informacemi, které nám tajemství ohledně nového Assassins’s Creed poodhalí.

Už Origins se od ostatních dílů asasínské ságy poměrně výrazně lišil svým zpracováním a RPG prvky, které hráči vesměs kvitovali. Není se tak čemu divit, že se vývojáři tohoto stylu přidrží a v Odyssey půjdou ve stejných šlépějích s tím, že pár RPG prvků ještě přidají. Těšit bychom se tak mohli například na ještě rozvětvenější strom schopností, díky kterému byste si svou postavu zformovali lépe než kdykoliv předtím.

Vy si zvolíte, jakou cestou se vydáte

Obrovskou novinkou ve hře by měla být možnost rozhodování se nad odpovědmi v dialozích, které by následně ovlivňovaly příběh. Pokud vás tedy například uchvátil legendární Mass Efect, který se stal dle mého názoru jakýmsi průkopníkem tohoto herního prvku, měli byste být nadšení. Pokud totiž po tomto řešení Ubisoft skutečně sáhne, dá se očekávat skutečně nepřeberné množství různých zápletek, ke kterým se bude dát dojít. Hru si tak s radostí zahrajete i několikrát po sobě, aniž byste z ní měli pocit, že se v něčem opakuje. Tedy snad.

Poslední věc je sice spíše třešnička na dortu, věřím však, že mnohé z vás též zaujme. Pokud vás totiž již nebaví hrát za hrdiny mužského pohlaví a v Origins jste si oblíbili těch pár chvil se sličnou Ayou, která vládla svým dýkám skutečně bravurně, v Odyssey byste si měli hru za ženskou hrdinku užít nanovo. Na začátku hry byste totiž měli dostat možnost volby, zda si ji užijete za asasína či asasínku. 

Všechny tyto informace jsou samozřejmě zatím prakticky nepodložené a je tak velmi těžké říci, zda s nimi lze počítat. Vzhledem k tomu, že se E3 blíží, však již dlouho na oznámení této pecky čekat nebudeme. Snad tedy naplní očekávání.