Zavřít reklamu

Novinka The Blackout Club připomíná Stranger Things

Vývojářské studio Question přináší nový hororový co-op titul The Blackout Club.

1. 3. 2018    

Část autorů BioShocku a Dishonored se spojila ve studiu Question, které nám nyní představuje svou prvotinu. Tou je mysteriózní kooperační hororový titul The Blackout Club, který svým laděním nápadně připomíná Kingovo To nebo netflixový hit Stranger Things. Zápletka se totiž točí okolo party „divnejch nerdů“, které svedou dohromady podivné ztráty vědomí (Blackout = ztráta vědomí). Když jeden člen party najednou zmizí, ostatní se rozhodnou vyšetřovat na vlastní pěst, protože jim, jak už to tak bývá, nikdo z dospělých nevěří.

Náplní hry bude právě ono vyšetřování, kdy budete v noci pobíhat po městečku, respektive tunelech pod ním, a pomocí chytrého telefonu natáčet důkazy toho, že se pod nudným povrchem amerického maloměsta skrývá něco zlého.

The Blackout Club půjde hrát až se třemi parťáky, přičemž si budeme moct každý přizpůsobit svého teenagera různou výbavou a schopnostmi. Každá postava má jinou roli, ať už je to ovládání dronu nebo kladení pastí (ty zastaví nepřítele, a vy na něj budete moct vyskočit a získat tak důkazy).

„V naší hře dostojí hororový žánr svému jménu“, říká spoluzakladatel studia Question Jordan Thomas. „Náš příběh je o zranitelných hrdinech, pro které je kooperace kritická pro přežití“, doplnil Thomas.

The Blackout Club je naplánován na první čtvrtinu roku 2019 pro PS4, Xbox One a PC.