Zavřít reklamu

Každou vteřinu jiná hra. Video Playstationu oslavuje celou generaci hraní

Video vám ukáže, co všechno jste si zapomněli zahrát.

20. 10. 2020    

19. listopadu k nám dorazí pátá Playstation a tak pro mnohé nastává čas bilancování a nostalgického vzpomínání na současnou doznívající generaci. V jedné z takových chvil se asi ocitla i britská pobočka Playstationu, která sestříhala tří a půl minutové video, ve kterém věnovala každou sekundu jedné z nejpopulárnějších her na dosluhující konzoli. Dokážete vyjmenovat všechny?

Playstation 4 tady s námi byla od roku 2013 a za tu dobu na ni vyšly tisíce více či méně úspěšných her. Pro Sony znamenala konzole velký úspěch, po světě se jí prodalo v různých variantách kolem 110 milionů kusů. Během sedmi let na trhu dokázala firma na svou konzoli přivést řadu už kultovních her v čele s trojicí exkluzivit, které dle webu Game of the Year Picks ve svých rocích vydání vyhrály největší množství ocenění her roku – Uncharted 4, God of War a Death Stranding.

Období slávy čtvrté Playstation ale pomalu končí, a na výsluní se dere modernější sestřička. Té se dočkáme 19. listopadu, zatímco ve vybraných regionech (například USA a Japonsko) se hráči mohou na nový stroj těšit už o týden dříve. Playstation 5 však nebude hledět jen do budoucnosti. Díky zpětné kompatibilitě si na ní budeme moci zahrát drtivou většinu her z PS4. Sony navíc samo nabídne předplatitelům „pluska“ herní knihovnu PS Plus Collection, která je jednou velkou poklonou předhozí generaci her.