Zavřít reklamu

Nové karty pro hráče na architektuře Kepler

Nvidia představuje zcela novou architekturu Kepler

28. 3. 2012    

Tisková zpráva:

Nejrychlejší a nejefektivnější grafická karta, která kdy byla vyrobena, NVIDIA® GeForce® GTX 680 určená pro fandy hraní na desktopových PC, je nyní dostupná od všech velkých světových výrobců. Nová řada karet GeForce 600M dává konečně ten správný význam slovu “ultra” v označení ultrabook tím, že umožňuje menší a přitom výkonnější design notebook než jak tomu bylo doposud.

 

“Architektura Kepler je pro NVIDII historicky nejvýznamnějším technologickým počinem,” říká Jen-Hsun Huang/Jeff Fisher, CEO a prezident společnosti NVIDIA/senior viceprezident sekce GPU business. “Podtrhuje zásadní význam, který klademe na energetickou úspornost i v rámci ohromujícího výkonu, který trhu nabízíme.”

 

“Hráči budou profitovat z Kepler procesorů jako první, hraní bude opravdu potěšením. V průběhu roku Kepler nahradí stávající architekturu i v ostatních produktových řadách a naplno tak otevře nové možnosti grafickým, paralelním i mobilním výpočtům.”

Kepler je založen na 28 nanometrovém výrobním procesu a nahradí 40nm architekturu Fermi, uvedenou na trh v březnu 2010.

 

GeForce GTX 680:  Sňatek rychlosti s extrémní efektivitou 

GeForce GTX 680 přináší na herní trh impozantní výkon a výjimečně efektivní spotřebu a umožní nehlučné, plynulé a opravdu rychlé zážitky při hraní.

 

Ve srovnání s nejblíže porovnatelnými aktuálními produkty je GTX 680 více než o 300 procent rychlejší v DirectX 11 teselačním výkonu(1) a až o 43 procent rychlejší v zásadních hrách jako například Elder Scrolls V: Skyrim(2), a to při až o 28 procent nižší spotřebě(3). Zároveň nabízí dvojnásobný výkon na watt oproti GeForce GTX 580, vlajkové lodi grafických karet založených na procesorech s Fermi architekturou, kterou nahrazuje.

 

GTX 680, která nastavuje standardy budoucích karet pro nadšence, staví na nových technologiích jako jsou:

 

·         nový blok stream procesorů, tzv. SMX, dosahující oproti minulé generaci  dvojnásobného výkonu na watt

·         speciální komponenty na desce, jako jsou tlumiče hluku, vysoce efektivní heat pipy a speciální žebrování, které zaručuje nehlučné hraní

·         technologie NVIDIA GPU Boost, která dynamicky mění rychlost GPU a zvyšuje tak herní výkon

·         nové FXAA a TXAA antialiasing a adaptivní Vsync technologie zlepšující obrazovou kvalitu aniž by ubíraly z herního výkonu

·         podpora až čtyř jednotlivých displejů (tří z nich ve 3D) z jediné karty pro jedinečný herní zážitek ve 3D

·         vyrobeno novým TSMC 28 nm výrobním procesem s podporou PCI-E Gen 3 a DX11.1

 

Kelt Reeves, prezident společnosti Falcon Northwest, lídra ve výrobě high-endových herních sestav, říká: “GTX 680 běží jako když bičem mrská a přitom je tichoučká. Nehřeje ani když jede naplno. Hodil by se Obi-Wan Kenobiho nesmrtelný popis světelného meče “je to elegantní zbraň pro civilizovanější věk.”

 

Mark Rein, viceprezident společnosti Epic Games, tvůrce Unreal Engine a veleúspěšné herní frančízy Gears of War, říká:  “Koukám jako blázen, GTX 680 je fakt pecka – úplně mění definici pojmu grafická karta pro nadšence. My jsme už tuhle parádní kartu s GTX 680 předvedli vybraným vývojářům v rámci realtimové demonstrace Samaritána spolu se speciálním preview Unreal Engine 4.”

 

Rodina grafických karet GeForce 600M: Konečně “Ultra” pro Ultrabooky

Rodina grafických adaptérů NVIDIA GeForce 600M spolu s nejnovější technologií procesorů od společnosti Intel umožňuje ultrabookům a notebookům aby byly tenké, lehké a rychlé. Technologické výhody, které ji staví před konkurenci zahrnují:

 

·         technologii NVIDIA Optimus™, umožňující extra dlouhou výdrž na baterii automatickým vypínáním a zapínáním GPU tak, že běží pouze tehdy, je-li jeho výkonu třeba

·         notebookové ovladače NVIDIA Verde™ zaručují častá vylepšení výkonu a dokonalou stabilitu systému

·         podpora engine NVIDIA PhysX® znamená oživení her realistickými fyzikálními efekty

·         volitelná technologie NVIDIA 3D Vision™ automaticky převádí vice než 650 titulů do chytlavého 3D

·         volitelný NVIDIA 3DTV Play™ software propojuje 3D Vision kompatibilní notebook se 3D televizemi

·         technologie NVIDIA SLI® sdílí dvě NVIDIA GTX GPU čímž až zdvojnásobuje herní výkon

·         architektura NVIDIA CUDA® podporuje aplikace pracující s GPU výpočty

 

„Acer Aspire Timeline Ultra M3 přináší do kategorie ultrabooků opravdu skvělý výkon,“ říká viceprezident produktového marketingu společnosti Acer America. „Díky grafické kartě GeForce, tento náš tenký a lehký ultrabook umožňuje dělat cokoli od něj zákazník vyžaduje. Bez kompromisů.“

 

“Uživatelé již brzy zaznamenají oznámení jednotlivých výrobců notebooků ohledně uvádění mnoha ultrabooků, které si svá ‘ultra’skutečně zaslouží,” říká generální manažer sekce mobilních počítačů ve společnosti NVIDIA, Rene Haas. “Efektivnější a přesto výkonnější GeForce 600M GPU zvedá výkon v segmentu ultrabooků až za dnešní hranici notebooků herních a stane se nejpoužívanější diskrétní grafickou kartou používanou společně s přicházejícím Ivy Bridge procesorem od Intelu.”

 

 

Dostupnost
Grafické karty s GPU NVIDIA GeForce GTX 680 jsou nyní dostupné od světových výrobců, jako jsou ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, MSI, nebo PNY a očekávaná cena začíná na 10 999 CZK včetně DPH.

 

Dnes již také dostupná řada mobilních GPU NVIDIA GeForce 600M, zahrnuje GTX 675M, GTX 670M a GTX 660M pro herní a ostatní nejvýkonnější notebooky; GT 650M, GT 640M a GT 640M LE pro performance a tenké a lehké notebooky; konečně GT 620M pro entry-level notebooky a ultrabooky. Mezi výrobce, kteří oznámili modely s produkty série GeForce 600M patří Acer, Asus, Dell, Gigabyte, IBM, Lenovo, MSI, Samsung, Toshiba and Vizio.

 

Více informací o nové GeForce GTX 680 a sérii 600M je k dispozici na www.geforce.com. Víc NVIDIA novinek, firemních a produktových informací, videí nebo obrázků naleznete v NVIDIA newsroom.

 

 

GeForce_GTX_680_Style-3.jpg


GeForce_GTX_680_Style-5.jpg


NV_680_KeyVisual_HR.jpg


GeForce_GTX_680_Style-2.jpg