Zavřít reklamu

Nové grafické karty od Nvidie přijdou ve třetím čtvrtletí roku 2018

Nvidia dle dostupných informací představí nové grafické karty GTX 1180/2080 v Q3 2018.

19. 6. 2018     Zdroj

Na portálu DigiTimes se před pár hodinami objevil rozhovor s Hsu Wen-Fangem, předsedou společnosti Power Logic. Pokud to někdo z vás neví, tak společnost Power Logic se zabývá profesionálním řešením chladících systémů grafických karet, například pro EVGA. Hsu Wen-Fang nám v tomto rozhovoru chtě nechtě prozradil, že nové grafické karty od Nvidie s možným označením GTX 1180/2080 přijdou ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Power Logic je společnost, která se nezabývá pouze řešením chlazení pro grafické karty. Vyrábí nýbrž ventilátory a další chladící prvky pro nespočet dalších společností, jako je EVGA. Hsu Wen-Fang prozradil, že na třetí čtvrtletí roku 2018 se chystají velké objednávky chladících komponentů, což je jasný náznak toho, že se chystá nová generace grafických karet.

Na obrázku níže si můžete všimnout Hsu Wen-Fanga držícího jednu z karet EVGA s čipem od Nvidie:

Tento rok se jedná v této sféře už o druhý únik. Ten první se objevil na programu prezentace HotChips. Nvidia má ve zvyku, že většinu svých nových produktů představuje buď v prvním čtvrtletí a nebo ve třetím čtvrtletí. Tudíž bychom se nových produktů mohli dočkat již v červenci, jelikož prezentace HotChips startuje již v srpnu tohoto roku. To jsou ale jen pouhé spekulace.

Bohužel nejsem prozatím schopný říct, v který měsíc přesně se grafické karty nové generace objeví. S téměř 100% jistotou si ale dovolím tvrdit, že se jich dočkáme v Q3 2018. Taktéž prozatím nevíme, jestli se nová generace grafických karet od Nvidie bude jmenovat GTX 1180 nebo 2080. Budeme se tedy muset nechat překvapit, co si pro nás Nvidia připraví.