Zavřít reklamu

Nové God of War vypadá parádně

Kratos se přesunul do Alfheimu a hodlá vyvraždit místní Pantheon. God of War se vrací!

14. 6. 2016    

Sony asi nejlepší záležitost večera ukázala ihned na začátku. Ano, jednalo se o nové God of War. Kratos se zkrátka nezapře a jeho nátura rovněž ne. Ačkoliv už opustil Řecko – zřejmě z důvodů že už nebyli bohové, jež by mohl zavraždit, se vydává do severských zemí.

Respektive Kratos zde žije poměrně poklidným životem. Až doslova překvapivým, protože v ukázce jsme mohli vidět, že Kratos má malého syna a toho učí lovit. Nově tedy přichází na řadu severská mytologie. Je ale možné že tentokrát se třeba přímo bohů nedočkáme, i když to asi moc nepadá do úvahy. Nestvůr bude i tak dost.

Kratos by nyní měl být ve světě s názvem Alfheim, což je jeden z devíti, které se uznávají v rámci severské mytologie. Strážcem Álfheimu je álf Delling, který společně se svou chotí Nótt, personifikací noci, dává vzniknout světlému dni. No tak jo, přebíráme z Wiki, tak chytří zas nejsme.

godofwar4-1

Zcela evidentně, tento titul začne novou éru v sérii. Návaznost tu bude asi minimální, autoři budou muset vyřešit pouze to, jak se Kratos dostal právě sem, zejména proto že na konci třetího dílu téměř zemřel. Nově se zřejmě bude starat o svého syna a hratelnost tím dostane novou dynamiku. Nehledě na to, že i soubojový systém prošel poměrně značnými změnami a hra na první pohled působí jiným dojmem.

godofwar4-2

God of War zatím nemělo oznámeno žádný podtitul a číslovka 4 se také neobjevila, možná to značí nový začátek, inu uvidíme. Titul vyjde exkluzivně pro Playstation 4 a to zřejmě v příštím roce.