Zavřít reklamu

Nová Trackmania půjde hrát zdarma. Ubisoft plánuje i předplatné

Ubisoft se pro novou Trackmanii rozhodl nasadit roční předplatné.

28. 5. 2020     Zdroj

trackmania

Ubisoft Nadeo chystá kompletní reboot oblíbené závodní hry Trackmania. Vychází již 1. července a dnes jsme se dozvěděli informace o tom, jak to bude s cenou této hry. Normálně bychom pouze o ceně hry neinformovali, každopádně Ubisoft nastavil nezvyklý finanční model, který se podobá spíše streamovacím službám. V základu bude nová Trackmania zdarma, ale hráči si budou moct zaplatit dvě různá předplatné, která přidají více obsahu.

Původní Trackmania Nations byla kompletně zdarma, což byl určitě jeden z hlavních důvodů, proč se hra před lety stala tak oblíbenou. Reboot kráčí ve stejných stopách, i když jej Ubisoft obohatí o předplatné. Hráči, kteří za novou Trackamnii nic nezaplatí, obdrží přístup ke dvaceti pěti tratím v multiplayeru a singleplayeru. Ty se budou zhruba každé tři měsíce měnit. Budou mít také přístup k tratím, které vytvořili ostatní hráči a omezeně se dostanou k editoru skinů, replayům a zbylým tratím v „demo“ režimu.

Kompletní přístup ke hře vyjde hráče na 10 dolarů ročně. Za to obdrží přístup ke všem tratím, které Ubisoft Nadeo vytvoří, stejně tak se dostanou k editoru tratí a skinů. Přibude také možnost speciálních soutěží, ve kterých budete závodit každý den proti jiným hráčům.

Za 30 dolarů ročně obdrží hráči tzv. Club Access. Tohle nejvyšší předplatné je určeno hlavně těm, kteří chtějí hrát Trackmanii jako esport. Dostanete totiž přístup do Open Grand League, ve kterých se můžete kvalifikovat na velké turnaje s názvem Trackmania Grand League. Club Access zároveň umožní hráčům připojit se do klubů, ve kterých budou exkluzivní skiny, tratě či kampaně.

Původně měla Trackmania vyjít již v květnu tohoto roku. Nicméně kvůli pandemii covidu-19 byla odložena o dva měsíce. Momentálně je vydání plánováno na 1. července a prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo změnit. K dispozici bude hra na Epic Games Store a Uplay.