Zavřít reklamu

Nová hra ze světa Stranger Things si během vývoje prošla velkou změnou

Původně jsme měli lovit demogorgony v reálném světě.

15. 12. 2020     Zdroj

Stranger Things: Puzzle Tales je ve vývoji už nějaký ten pátek. Hra, která vzniká díky spolupráci streamovacího giganta Netflixu s finským studiem Next Games, je nyní k dispozici ke stažení pouze v Polsku. K vydání na mezinárodních trzích má ještě celkem daleko, za což zřejmě můžou velké změny, kterými si od svého ohlášení prošla.

Původně měla nová hra ze světa Stranger Things využívat geolokace a dat z Google map, aby vypustila do reálného světa demogorgony, kterým čelí hrdinové v populárním seriálu. Koncept hry ale byl nakonec přepracován a místo další verze hraní v augmentované realitě nás čeká o poznání klasičtější kombinace řešení hádanek ve stylu spoj-tři a RPG prvků. Pokud znáte sérii Puzzle Quest, budete se cítit jako doma.

Stranger Things: Puzzle Tales má být značně příběhovou hrou, jak hlásá její oficiální popis: „Vydejte se na dobrodružství s Eleven, Dustinem a zbytkem party v tomto příběhovém hádankovém RPG.“ Hra nabídne průzkum lokací známých ze seriálu, ale i setkání s celou řadou nových nepřátel, speciálně vytvořených pro hru. Hra měla původně dorazit už během tohoto roku, s ohledem na její současné limitované vydání to nyní vypadá spíše na vydání v roce 2021. Stranger Things: Puzzle Tales vyjde na Android a iOS.