Zavřít reklamu

Nová hra od tvůrců Outer Worlds vyskočila na vrchol prodejních žebříčků na Steamu

Příběhem vedená survival záležitost je teprve v early accessu a už hlásí první velký úspěch.

30. 7. 2020     Zdroj

Co vznikne, když si malý tým uvnitř studia proslulého výrobou rozsáhlých narativních RPG řekne, že nastal čas věci trochu zmenšit? Paradoxně veliký úspěch. Grounded od amerických Obsidian Entertainment se ptá, zda-li jde zkombinovat vtahující příběh s diametrálně odlišným konceptem survival dobrodružství. A hráči mu přitakávájí, že to jde. Hra se totiž den po vydání early access verze stala v současnosti nejlépe prodávaným titulem na Steamu.

Hře se dobře daří i na Twitchi, kde zaujímala v jednu chvíli pozici mezi třemi nejstreamovanějšími videohrami. Množství nejvíce současně hrajících hráčů sice Grounded staví až na chvost první stovky korespondujících tabulek, na absenci reakcí od komunity si ale v Obsidianu opravdu stěžovat nemohou.

Grounded se odehrává v devadesátých letech minulého století, kdy hráč v roli obyčejného teenagera prožívá noční můru všech arachnofobů – probudí se malý jako mravenec. Ve stylizované verzi obyčejné městské zahrady pak hlavního hrdinu žene kupředu nejen touha přežít v nehostinném prostředí, ale i snaha zjistit, jak se vlastně do téhle šlamastyky dostal.

 

Grounded je k dispozici nyní na PC a na Xbox One, kde je součástí výhodného Game Passu.