Zavřít reklamu

Nová FIFA 19 se pomalu distancuje od Ronalda

Cristiano Ronaldo už pociťuje první dopady v kauze údajného znásilnění.

8. 10. 2018     Zdroj

FIFA 19 je venku teprve pár týdnů a už musí řešit první skandál. Abychom vše uvedli na správnou míru, tak hlavní hvězda hry je momentálně obviněna z údajného znásilnění. Cristiano Ronaldo se tak bude bránit soudní cestou, aby vyvrátil tvrzení ženy, která si po deseti letech vzpomněla na to, že se jí tehdy něco nelíbilo.

Cristiano Ronaldo je potichu odstraňován z FIFA 19

Jak kauza dopadne, se teprve uvidí, nicméně už nyní to má dopady na jeho sponzory. Společnost EA se nechala slyšet, že situaci bedlivě sleduje a zasáhne dle rozhodnutí soudu. Jenže to vypadá, že společnost konala ještě před tím. Už nyní Ronaldo začíná ze hry nenápadně mizet. Pochopitelně jako hráč bude ve hře stále v dresu Juventusu Turín, nicméně už zmizel z ikony hry a pomalu se vytrácí i na propagačních materiálech.

Podobně se chystá zakročit i společnost Nike, která už potvrdila, že pokud se obvinění ukáže jako opodstatněné, okamžitě s Ronaldem ukončí spolupráci. Pro EA tedy v tomto případě presumpce neviny příliš neplatí a závěry si společnost vyvodila sama. Její vyjádření je takové, že je třeba, aby hráč představoval hodnoty, které představuje sama společnost.

To je pochopitelně v pořádku, že je třeba dodržovat určité podmínky smlouvy a v případě prokázání viny bude jednoznačně na místě podniknout případné kroky, ale provádět zásahy již nyní je poněkud podivné. Uvidíme, jak nakonec Ronaldo dopadne.