Zavřít reklamu

Nonstop Knight – Recenze

Nonstop Knight je další z mnoha mobilních RPG, které se zkouší prosadit mezi ostatními.

10. 8. 2016    

Recenzovaná verze: Android (hra byla testována na zařízení Motorola Moto X Force)

Nonstop Knight přichází coby malebné RPG, které vás má potěšit na vašich mobilních cestách. Pravdou je, že nejde o příliš originální titul, co se hratelnosti a dalších prvků týče, i tak dokáže ale zabavit a rozhodně přinese i hodiny příjemných chvil.

nonstop1

RPG to mají na telefonech těžké. Popravdě od dob, sice jednoduchého, ale návykového Infinity Blade, jsem nehrál příliš dobrých mobilních RPG. To se snaží zvrátit Nonstop Knight. Ten sice není ničím převratným, ale zanechává poměrně solidní dojem. Ačkoliv to bude znít hodně šíleně, tak tato hra nemá na displeji tlačítka pro pohyb a také pro útok.

nonstop2

Cože? A jak to mám asi hrát? To bude asi vaše první reakce, jenže k velkému překvapení to funguje i bez toho. Autoři se totiž rozhodli tyto prvky odebrat z obrazovky zejména proto, že často v těchto hrách zabírají příliš mnoho prostoru. Pravda ale nelze to zase dělat na úkor hratelnosti. Zde to ale překvapivě funguje, vy musíte útoky totiž používat ve správnou chvíli.

Vše tu funguje na principu peněz. Veškerá vylepšení tedy probíhají skrze nákup různých vybavení a zbraní. Samotná postava se totiž nijak nevylepšuje. Trochu škoda a zbytečně to brzdí zaběhnuté herní techniky. Nepřátelé nejsou ve hře velkou překážkou, ale občas vám zatopí boss, což znamená zpátky do dungeonu a mlátit vše co se pohne.

nonstop3

Prostředí ačkoliv je poměrně malebné a hra vypadá velmi dobře, tak je dost pochmurné a převážnou část strávíte v podzemí. Ani mi to příliš nevadilo. Je to zkrátka stará dobrá diablovka se vším všudy. Na mobilní poměry se jedná o skvělou záležitost a vy nebudete chtít přestat ani ve chvíli kdy se konečně někde zaseknete.

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Lenovo

Klady

- ovládání
- zpracování

Zápory

- nulový příběh
- trochu se opakuje

Hodnocení: 78%