Zavřít reklamu

NHL 16 – Recenze

Vrací se každoroční dávka ledové tříště! A to v NHL 16.

21. 10. 2015    

Recenzovaná verze: Playstation 4

NHL je stejně jako FIFA po dlouhé roky neodmyslitelnou sérií, která se pravidelně objevuje na našich obrazovkách a monitorech. Pochopitelně i letos vychází nové NHL, nyní již s číslovkou 16. Mrkneme se tedy na to, co nové NHL přineslo. Předchozí ročník se potýkal s mnoha obtížemi a nebyl příliš kladně přijat.

Mezi slepci jednookým králem

U série NHL je poměrně velký problém a tím je chybějící konkurence. EA má v tomto směru monopol, neboť hokejová série od 2K byla před pár lety zrušena a zatímco si tedy 2K kráčí svou stopu v NBA, EA nemá důvod se s NHL příliš hrnout dopředu, co se týče inovací. Nicméně i tak se podařila spousta věcí vylepšit a hokej se stal tím, čím má být – nádhernou a zábavnou hrou.

V NHL 16 ke zcela prvně přidán trénink s názvem On-Ice Trainer. Díky němu si můžete hru osahat ještě před pořádným vstupem na led a zjistit jak dobrými hokejisty vlastně jste. Vše je vám podrobně popsáno a vysvětleno, tak abyste se jednotlivé prvky snadno naučili. Jsou do vás vtlučena také základní pravidla a celkově si hra dává za úkol vás řádně proškolit. A poměrně se jí to daří. Není tedy problém si nové NHL užít  i jako úplný nováček.

Klasika se vrací

Režimy jsou téměř totožné s tím co pravidelně v NHL vídáme. Jsou však přidány zpět režimy, které minule z nepochopitelných důvodů chyběly. Je jím například NHL Moments Live kdy autoři vezmou zajímavé utkání z minulé sezóny NHL a vy se snažíte jej zvrátit dle svého. Nechybí ani klasické nájezdy, které si můžete trochu přizpůsobit. A samozřejmě je zde exhibice, kdy můžete narychlo spustit zápas a dát se do hraní.

S brankáři je to v novém NHL poměrně dobré. Ostatně ve FIFA 16 byli také vylepšeni, jenže tam jejich nesmyslné zákroky více vyniknou. Zde není takových chyb tolik a snadno jim je odpustíte, neboť se nestávají tak často. Bohužel sem tam se najdou chvilky, kdy brankáři pustí také nějakou tu nehorázně trapnou střelu. Jejich animace jsou však poměrně nové a nechybí také vylepšené pohyby na ledě.

A zase je třeba posil

Ostatně zpracování hry je na poměrně vysoké úrovni. Hra je plná různých efektů, ačkoliv se to na první pohled nezdá a také různých drobností, které dokáží zpříjemnit zážitek ze zápasů. Atmosféra na stadiónu je velice dobrá a všemu tomu přikrášluje slušivá grafická stránka. Občasné potíže jsme zaznamenali jen v případě animací, kdy občas dochází k tomu, že je hra nedokáže přehrát plynule. To je však otázkou některého z následujících patchů. Dobře je zde vybrán soundtrack a rovněž zdařilý je i komentář k zápasům, který je poměrně živý a také téměř autentický.

Největší zábava nastává v případě multiplayeru, kdy opět zasednete s vaším kamarádem či sourozencem a dáte se do hraní. Případně můžete pustit online zápas proti náhodnému soupeři. Bohužel občas jsme měli potíže se spojením a hra se nepříjemně kousala či byla jakási opožděná. To není příliš dobré a kazí to v podstatě nejlepší část hry. V online části je navíc možné stejně jako v sérii FIFA založit svůj klub a hrát spolu s jinými hráči za jednotlivé hráče na ledě. Zábava se stupňuje, ale zároveň to vyžaduje trénink píli a pevné nervy.

NHL 16 se poněkud vytáhlo nad svého předchůdce a dominuje ledové ploše. Ale aby také ne, když nemá svého konkurenta. Letos se jedná o velmi dobrý ročník, který nabízí pro nadšence hokeje velmi dobrou zábavu. Ostatně proti gustu žádný dišputát. My se však spíše přesuneme nenápadně zpět k fotbalu.

NHL 16 obsahuje kompletní české titulky

Klady

- atmosféra zápasů
- trénink
- hratelnost

Zápory

- bugy v multiplayeru
- občas zlobí kamera
- chybky brankářů

Hodnocení: 77%