Zavřít reklamu

Neverwinter – Preview

Těšte se na nové dobrodružství v Letohradu! Neverwinter vás tam zavede.

15. 9. 2012    

Svět Forgotten Realms mám velice rád, takže když byl oznámen Neverwinter náležitě jsem to oslavil. Od dob Neverwinter Nights 2 nebyl vydán žádný titul ze světa Forgotten Realms. Neverwinter měl byt původně malé MMO, které by se zaměřovalo na kooperaci mezi hráči ale vývojáři z Cryptic Studios se rozhodli jinak. Začali prosit své majitele z firmy Perfect Worlds o finance a na další vývoj hry. Nakonec Perfect Worlds uprosili a tak se ze hry stalo plnohodnotné MMO se všemi prvky které k tomu patří.

Vzhůru do budoucna!

Neverwinter se odehrává ve stejnojmenném městě ale o 100 let později. Město už nevypadá tak jak si ho pamatujeme z NWN 2. Postihla jej strašlivá katastrofa. Nedaleká sopka téměř zdevastovala celé město. To se stalo ale už dávno. Teď se celý Neverwinter (Letohrad) obnovuje a přebudovává. Hra bude postavena na čtvrté edici D&D. A proti komu budeme čelit? Nejspíše tajemnému zlu.

Co nás čeká?

Jinak se hra odehrává ve městě a v jeho nejbližším okolí. Herní naplní je klasické prolézaní a průzkum dungeonu a zabíjení různorodých nepřátel. Dungeony můžete taktéž prolézat společně s přáteli. Neverwinter obsahuje nějakou formu příběhového módu. Ve městě si můžete zajít do hospody, anebo se projit po promenádě či si zajit do aukčního domu. A tam si koupit například unikátní vybaveni.

Budete moci hrát za lidi, půl-elfy, elfy, drowy, trpaslíky a tieflingy. Na výběr má být z pěti tříd Wizard (čaroděj), Fighter (bojovník), Rogue (zloděj), Ranger (hraničář) a Cleric (kněz), a po vydání hry slíbili vývojáři, že budou dodávat další třídy. Talentový systém je více podobný Diablu 3. Nemusíte navštěvovat žádné trenéry, aby vám zvýšili talenty, protože schopnosti se vám budou automaticky zpřístupňovat na určité úrovni.

Přejdeme k bojovému systému. Neverwinter nebude mít boj ve stylu Wowka ale má bliž ke Guild Wars 2 anebo Teře. Bude vyžadovat aktivní pohyb, uhýbaní, zaměřovaní a tak dále. Ale systém nemá byt úplně akční. Mě osobně by se líbil systém boje jako je tomu v titulu Dark Souls. Rozhodně by to hře neuškodilo.

Editor Foundry vám umožní vytvářet herní obsah do hry. Vytvořit si můžete nové questy, dungeony, hrady, lesy, levely a města. V editoru si lze nastavit denní dobu, počasí ale i vlastní prostředí. Jediné omezeni je nemožnost vytvářet vlastní herní objekty. Ty mají přidávat sami vývojáři. Levely si budou moci hráči ohodnotit, protože hra má zabudovaný hodnotící systém. Takže dobré levely budou mít hráči na očích.

Neverwinter bude hratelný zdarma. Ale jako u každé hry zdarma si můžete koupit herní předměty, které byste získali pouhým hraním za hodně dlouhou dobu. Hra vyjde pouze pro PC, a to v průběhu letošního roku. Poslední informace hovoří o listopadovém vydání.