Zavřít reklamu

Nejstahovanější mobilní hrou roku 2020 se stalo Among Us

Zcela nepřekvapivě přidává Among Us, multiplayerový fenomén letošního roku, do své sbírky další triumf. Tentokrát se stalo nejstahovanější mobilní hrou minulého roku. Během roku 2020 si ho stáhlo do svých mobilů na 264 milionů hráčů, což titulu stačilo k hladkému vítězství. Na druhém místě se stále drří již letitá běhačka Subway Surfers s 227 miliony […]

11. 1. 2021     Zdroj

Zcela nepřekvapivě přidává Among Us, multiplayerový fenomén letošního roku, do své sbírky další triumf. Tentokrát se stalo nejstahovanější mobilní hrou minulého roku. Během roku 2020 si ho stáhlo do svých mobilů na 264 milionů hráčů, což titulu stačilo k hladkému vítězství. Na druhém místě se stále drří již letitá běhačka Subway Surfers s 227 miliony stažení, čímž celkově překonala milník tří miliard stažení, což je už trochu absurdní číslo. Na třetím místě se umístilo battle royale Garena Free Fire, jemuž k úspěchu možná napomáhá zabanování Fortnite z obchodů Googlu a Applu, za rok 2020 zaznamenalo 218 milionů stažení.

Among Us se stalo hrou charakteruzijící uplynulý rok. Dva roky stará hra zaznamenala obrovský nárůst v popularitě dky rozšíření mezi známými streamery a charakteru jednoduché společenské hry, který ji pomohl zajistit místo setkávání pro společensky distancované lidi během pandemie. O kvalitě Among Us kromě jeho popularity hovoří i ocenění pro nejlepší mobilní hru roku, které získalo na loňských The Game Awards.