Zavřít reklamu

Nejlepší exkluzivity konzole PlayStation 4 – první část

Které exkluzivity pro konzoli PlayStation 4 nás oslovily nejvíce?

24. 11. 2018    

Každá značka má své jedinečné tituly a PlayStation 4 jich nabídl opravdu hodně. Přinášíme proto přehled těch, které nás zaujaly v této generaci nejvíce. Souhlasíte s námi?

Bloodborne (2015)

V době vydání titulu Bloodborne už se vědělo o nesporném talentu studia From Software. Proslavilo se zejména svou sérii Dark Souls a Bloodborne se díky herním prvkům svou podobností nezapře. Bloodborne je mezi hráči PlayStation 4 velice populární. Dokonce je označováno za nejlepší hru, jakou From Software zatím vydalo. Velmi tuhá monstra a děsivá gotická atmosféra, nedaly spát nejednomu hráči.

O dalším díle studio zatím nemluví, ale vše prý závisí na Sony. Některé spekulace tvrdí, že je již další titul ve vývoji. Jiné zase hovoří o tom, že Sony dodnes druhý díl neobjednala.

Until Dawn (2015)

Hororová záležitost, která v době svého prvotního oznámení působila jen jako slabý odvar pro PlayStation 3 a zejména ovladač Move. Supermassive Games společně se Sony pochopili včas, že tudy cesta nevede, a tak se titul kompletně přepracoval a vyšel jako hororová adventura pro PlayStation 4. Vynikající atmosféra, dobře podaný příběh a rozličné charaktery. To vše fungovalo skvěle a titul navíc nabídl možnost ovlivnění děje skrze vaše rozhodnutí. Poněkud neprávem je hra přehlížena, ačkoliv se jedná o velmi podařený kousek.

Ohledně možného pokračování panují diskuze, nicméně studio pracuje na mnoha titulech najednou a více z nich je exkluzivních právě pro PlayStation 4. Dá se tedy předpokládat, že dvojka je na cestě.

Uncharted 4: A Thief’s End (2016)

Nathan Drake je neodmyslitelnou ikonou rodiny PlayStation. Tento archeolog se stal novou tváří na konzoli PlayStation 3 a na současné generaci se uzavřel jeho příběh. Naprosto úchvatná akční podívaná, která se může měřit s nejlepšími akčními filmy z hollywoodské produkce. Příběh skvěle zvládnutý, a to včetně dialogů a naprosto fenomenální scény, které si pamatujete napořád. Jedna éra skončila a otázkou zůstává, co nás čeká příště?

Příběh Nathana skončil, ale náznaky potvrzují, že Sony značku hodlá přivést i na PlayStation 5.

Horizon Zero Dawn (2017)

Horizon Zero Dawn bylo obrovské překvapení pro všechny fanoušky série Killzone. Ačkoliv se předpokládalo, že Guerilla Games budou pokračovat ve své populární sérii, tak se nestalo. Místo toho Guerilla vymyslela zcela novou značku, která nabídla doslova fantaskní svět plný nadupané hi-end technologie a nejrůznějších strojů. Příběh Aloy se hráčům velmi líbil a dokazují to i úchvatné prodeje.

Předpokládá se, že pro další generaci je dvojka již ve vývoji.

God of War (2018)

Za vůbec nejlepší exkluzivitu pro PlayStation 4 je aktuálně považováno God of War, které vyšlo na začátku letošního roku. Nové zpracování přineslo poměrně velké změny, ale nutno říct, že velmi dobře zakomponované. Kratos se nám nabídl z úplně jiného úhlu a titul se zbavil omezující kamery. Spolu se svým synem Atreem se vydává na náročnou cestu skrze severské země, kde vládne Ódin a další severští bohové. Hra oplývá úchvatným grafickým zpracováním a skvěle navazuje na původní trilogii.

Další God of War je jistota a zřejmě na něj nebudeme čekat příliš dlouho.