Zavřít reklamu

Nathan Drake nemá v Uncharted ukazatel zdraví, ale jen ohromné štěstí

V sérii Uncharted má hlavní hrdinu pouze obrovské štěstí, není žádným superhrdinou.

10. 7. 2018     Zdroj

Velká spousta lidí má v oblibě akční sérii Uncharted, která rozhodně patří mezi špičku videoherní produkce. Mnohým hráčům však bylo léta podezřelé, že zrovna Naughty Dog, kteří si potrpí na realističnost, tak jejich hlavní hrdina v sérii přežije vše. Na tuto zásadní otázku nyní odpovědělo přímo studio.

Pořádná dávka štěstí

Na to odpověděl přímo Jonathan Cooper ze studia Naughty Dog. Dle něj totiž ukazatel, který ve hře je, nezobrazuje počet zásahů, které Nathan utrpěl. Celá léta byl koncept postaven na tom, že tento ukazatel má zobrazovat, kdy hlavnímu hrdinovi dojde štěstí. Je pravdou, že když se nad tím zamyslíme zpětně, tak přímé zásahy na Nathanovi nejsou patrné. Studio tím chtělo dosáhnout vyšší filmovosti, než by tomu bylo jinak.

Amy Hennig to potvrzuje: „Je to pravda, tento systém byl naším záměrem už od prvního dílu. Slibovali jsme si od něj, že hra tak bude hodně podobná dobrodružným filmům.“

Čtvrtému dílu se velmi dařilo, jelikož šlo o závěr série, tak si jej zakoupilo přes 10 milionů hráčů na celém světě. Což vzhledem k tomu, že hra vyšla exkluzivně na PlayStation 4 je skvělé číslo. Sama Amy Hennig nedávno prozradila, že možností, jak by série Uncharted mohla pokračovat je mnoho a dá se předpokládat, že se pátého dílu dočkáme. Ostatně Sony nedávno otevřela nové studio, které by dle nepotvrzených informací, mělo pomalu začít pracovat na dalším díle.